Другий семестр

 

ПРОЛУНАВ ОСТАННІЙ ДЗВОНИК

02.06.2021

      Протягом останніх днів у КЗ»НВК « КСШ І –ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов- ДНЗ» КМР ДО пройшло святкування останнього дзвоника. Класні керівники вибирали різні формати святкування та місце згідно карантинних вимог. МОН заявило, що шкільні свята можна проводити лише з дотриманням вимог безпеки, класоводи та класні керівники підійшли до цього дуже творчо.

      Варто зауважити, що учні продовжать відвідувати школу ще по 13 червня. Це пов’язано з різними обставинами, зокрема, підготовкою до незалежного оцінювання, необхідністю наздогнати освітню програму та проходженням навчальних практик.

  

       Оскільки кожний навчальний заклад самостійно визначав сценарій проведення свята, для учнів НВК організовувалися не тільки урочисті лінійки, а й класні години, фестивалі, відеопривітання, квести, фотосесії, екскурсії, тощо. Заходи проводили окремо для початкової, середньої та старшої школи, як із залученням батьків, так і без них. Тож всі законодавчі та карантинні вимоги було дотримано.

  

       Родзинкою дня малюків початкової школи став перегляд відео лайфхаків «Як провести літо з користю», яке підготували самі школярі. Діти мали змогу відчути себе справжнім блогерами та дати корисні та цікаві поради один одному.

  

           Для випускників 9-11 класів свято пройшло за традиціями школи в актовій залі (з дотриманням усіх норм), з піснями, віршами, відео кліпами від випускників в вузькій сімейній родині.

  

          На заході для випускників директор Наталія Костенко побажала усім гарного літа, яскравих канікул, а випускникам — успіхів під час здачі іспитів та у подальшому дорослому житті. Вона сказала: «Нехай воно буде успішним та добрим до вас! А це, в першу чергу, залежить від вас самих. Нагадаю свій девіз: немає нічого неможливого! Головне – наполегливо йти до своєї мети, до своєї мрії! І, повірте, все можна втілити!»  Адміністрація закладу також подякувала вчителям за самовіддану працю, невтомний творчий пошук, за турботу і знання, які вони віддавали вихованцям.

  

        Останній дзвінок у цьому навчальному році для всіх був  такий бентежний і такий незабутній. Класні керівники з учнями робили селфі на пам'ять. Всі заходи пройшли у теплій, родинній атмосфері та залишили добру згадку у пам’яті кожного учасника освітнього процесу.ДО УВАГИ БАТЬКІВ І ДІТЕЙ !

31.05.2021

 

 

УВАГА: КЛІЩІ!

26.05.2021

         Із настанням весни українці дедалі частіше відпочивають на природі. А разом із підвищенням температури і пробудженням рослин активізуються й іксодові кліщі. Ці небезпечні для людей і тварин істоти найбільш активні у квітні–червні та серпні–жовтні. Зустріти кліща можна не тільки в лісі, парку чи сквері, а й на будь-якому газоні. Найчастіше вони сидять у траві, на висоті 20–60 см, і лише зрідка потрапляють на невисокі кущові рослини. Іксодові кліщі можуть переносити збудників небезпечних захворювань людини і тварин, зокрема, кліщового енцефаліту, бореліозу (хвороба Лайма), а також хвороби Міямото. Збудники потрапляють у наш організм під час присмоктування кліща.

Як уберегтися від кліщів

 1. Якщо ви зібралися на прогулянку, насамперед подбайте про відповідне вбрання: найбільш безпечним буде одяг із довгими рукавами, світлого кольору, дуже бажано вдягнути штани і заправити їх у шкарпетки.
 2. Для захисту використовуйте репелент — спеціальний засіб, що відлякує кліщів. Він може бути у вигляді аерозолю, мазі тощо. Дотримуйтеся інструкції з використання засобу. Обов’язково зверніть увагу на тривалість його дії та не забувайте використовувати повторно.
 3. На прогулянці тримайтеся ближче до центру стежки та не заходьте у траву обабіч: саме там кліщів найбільше.
 4. Увага: коли кліщ чіпляється до вашого одягу, то залишається нерухомим, аж доки ви припините активно рухатись, сядете чи ляжете. Саме тоді нападник починає шукати місце прикріплення до тіла — повільно переміщується знизу вгору. Цей процес може тривати від 30 хв до трьох і більше годин, ба навіть кілька днів.
 5. Оглядайте себе та своїх близьких щодвігодини прогулянки. Відчути укус кліща майже неможливо: тварина виділяє анестетичну речовину, що знеболює укус. Потрібен ретельний огляд, оскільки нападником може бути і так звана німфа — молодий дуже маленький кліщ.
 6. Одразу після повернення додому ще раз огляньте дітей, тварин і себе: найкраще це зробити в білій ванні з добрим освітленням.
 7. Одяг, який ви зняли, слід ретельно почистити і випрати. Те саме зробіть із речами, якими ви користувалися на прогулянці. Просте витрушування не допоможе позбутися кліща.

Що робити, коли кліщ уже присмоктався

 • Одразу зверніться до лікаря. У травмпункті вам допоможуть витягти кліща і проконсультують щодо подальших дій.
 • Якщо поблизу немає лікаря, видаліть кліща самостійно. Для цього можна використовувати спеціальній пристрій для видалення кліщів, що продається у ветеринарних аптеках («кліщосмик»). Треба притиснути його до шкіри, підсунути під кліща, акуратно розхитати кровопивцю з боку в бік (адже хоботок надійно «зацементовано» в ранці слиною тварини), а тоді повільно викрутити нападника (крутити можна у будь-який зручний для вас бік).
 • Якщо нема пристрою, зробіть це пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, або пінцетом чи петлею з нитки. Витягайте кліща поволі — без ривків!
 • Важливо видалити кліща разом із хоботком. Якщо ж він відірвався, видаліть рештки стерильною голкою.
 • Після видалення кліща ранку потрібно змастити антисептиком, а руки вимити з милом та звернутися до лікаря.

 


ПОДОРОЖ У КАЗКУ

21.05.2021

        Учні початкової школи КЗ «НВК « КСШ І – ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов – ДНЗ » КМР ДО  залюбки відвідали міський театр імені Тараса Шевченка і переглянули  виставу "Казкові теревені" та отримали купу позитивних емоцій .

        Українські народні казки, за мотивами яких створено виставу «Казкові теревені», були написані в різних куточках нашої мальовничої країни, в різні часи. Але об’єднує їх невичерпна фантазія, іскрометний гумор українців, їхнє позитивне світобачення: хоробрі, добрі, винахідливі, дотепні герої, які протистоять злу, неправді і завжди перемагають! Вони прославляють розум, кмітливість, доброту, працелюбність, мужність та вчать боротися за справедливість.  Тому, окрім звичних уроків у школі, дітям необхідно відвідувати  різноманітні заходи, вистави, екскурсії. Це сприяє  всебічному розвитку особистості, а також позитивно впливає на мікроклімат класу, поринувшись  у дивовижний світ української казки!ТИЖДЕНЬ «БЕЗПЕКА ДИТИНИ ПОНАД УСЕ»

21.05.2021

    Сьогодні, як ніколи, підвищується роль освіти у підготовці школярів до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, а екологічна ситуація з кожним роком погіршується. Життєве  необхідно озброїти дітей знаннями, уміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я. Отже, виховання здорового покоління, зі сформованою культурою безпечної поведінки, із засвоєним алгоритмом дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації - одне з пріоритетних завдань, яке поставлене сьогодні перед освітою.

      Саме тому з метою надання дітям елементарних знань з питань особистої безпеки, вивчення правил поведінки під час надзвичайних ситуацій, особливо тих, вірогідність виникнення яких достатньо висока на тій чи іншій території, та в які можуть потрапити саме діти, є потреба у проведення в школі заходів. Одним з таких профілактичних заходів є проведення тематичних тижнів.

     У КЗ НВК «КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» пройшов тиждень безпеки дитини під гаслом «Безпека дитини понад усе!»

      У рамках тижня пройшли найрізноманітніші заходи, основною метою яких було формування в учнів свідомого ставлення до свого життя та здоров’я; популяризація  основних правил безпечної життєдіяльності серед молоді;  розвиток  в учнів життєвих навичок, що мають ключове значення для безпеки повсякденного життя; виховування  гуманного ставлення до людини, що потрапила в біду, вироблення у школярів співчуття, бажання допомогти; пропагування професії рятувальників.  Для учнів 1-11 класів пройшла єдина виховна година. Школярі переглянули фільми, виготовляли рекламні стіннівки у вигляді колажу, з яких потім оформили шкільну виставку.

  

      Неможливо передбачити всі ситуації, які можуть загрожувати життю і здоров’ю дитини. Ми й не ставили собі це за мету, а намагалися лише розглянути найтиповіші ситуації та основні правила запобігання безпеки.

  

  

 


 


ТВОРЧІ УРОКИ ПРИНОСЯТЬ НАСОЛОДУ

05.05.2021

         Малювання весняної квітучої гілки на уроках образотворчого мистецтва у КЗ «НВК «КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО, разом з Ларисою Повх, розвиває в учнів  молодшої школи уявлення про розмаїття нетрадиційних технік малювання, вміння змішувати фарби і отримувати відтінки кольору та формувати знання дітей про зміни у природі навесні. Такі уроки для дітей є своєрідним творчим пошуком до відтворення своєї ідеї,  розвитку творчої уяви, фантазії і почуття краси.


ЛАГ БА ОМЕР В ОНЛАЙН ФОРМАТІ

30.04.2021

       Традиційний парад до єврейського свята Лаг ба Омер  цьогоріч пройшов в онлайн-форматі через пандемію COVID-19. Учні  КЗ НВК «КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО  заздалегідь підготувалися до свята: взяли участь у створенні відео, приготували символи свята, необхідні деталі та дотрималися дрес-коду.

  

  

        У ході конференції школярі переглянули тематичні відео, взяли участь у вікторині, спостерігали за цікавими дослідами. Серед учасників конференції розіграли лотерею, шість сертифікатів уже чекають на своїх власників. Для того аби передати єдність та настрій параду, учні завчасно підготували ложки та стаканчики, за допомогою яких відбивали ритм пісні «Сьогодні Лаг ба Омер!»  Впевнено можемо сказати, що відсвяткували безпечно та захоплююче! Хоч свято пройшло у незвичному режимі, але було цікавим. Всі залишились задоволені і приємно вражені!


ОНЛАЙН КОНКУРС «ОХОРОНА ПРАЦІ ОЧИМА ДІТЕЙ»

29.04.2021

      Конкурс «Охорона праці очима дітей» має свою багату історію. Упродовж 10 років його учасниками стають понад  тисяча дітей з усіх куточків України, а з урахуванням їхніх родин, вчителів, поціновувачів дитячої творчості, інших учасників, кількість агентів впливу – сотні тисяч небайдужих.

  

        Незважаючи на карантин, запроваджений через пандемію COVID-19, а може, і завдяки карантинним обмеженням, учні 1-6 класів КЗ «НВК « КСШ І –ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО відгукнулися на конкурс та із завзяттям взялися за пензлі та олівці  і встановили рекорд – надіслали для участі неймовірно велику кількість  малюнків. Відображення через дитяче світосприйняття актуальних питань безпеки і здоров’я на роботі має величезний вплив на формування культури охорони праці.

  

         Епідемія також позначилася на тематиці конкурсних робіт. Стільки намальованих вірусів, масок, лікарів і шприців, що навіть трохи незвично від такого бачення проблеми очима дітей. Але тема й справді «гаряча», зважаючи на реальну небезпеку і численні втрати людських життів. Автори малюнків знаходять свіжі ідеї, застосовують оригінальні художні техніки, дивують нестандартними підходами до розкриття теми безпеки в усіх сферах життя та людської діяльності. Кожна робота вражає авторським стилем, креативністю та баченням дитиною зовсім недитячих питань охорони праці. Школярі 5-6 класів відобразили переважно конкретніші поняття – вимоги пожежної безпеки, охорони праці в будівництві, на транс­порті, у медицині. Художники з початкової школи  відтворили на папері свої казкові уявлення, янголів-охоронців, щасливе й безпечне життя під яскравим сонцем на тлі чудової природи.

  

           Без сумніву, творчість талановитих дітей посприяє  формуванню в суспільстві високого рівня культури безпеки праці. Організатори конкурсу, класні керівники, вчитель образотворчого мистецтва Лариса Повх, яка проводила онлайн конкурс, педагог організатор Іванна Скупейко, щиро вдячні за відгук, всім, хто  активно прийняв участь у конкурсі малюнків «Охорона праці очима дітей».

 

 

           В цьому творчому змаганні, зважаючи на його значення щодо формування у молоді культури безпечної праці та життєдіяльності, виграли  усі школярі.


  

 УВАГА! ОНЛАЙН  КОНКУРС ДИТЯЧОГО МАЛЮНКУ

«ОХОРОНА ПРАЦІ ОЧИМА ДІТЕЙ»

26.04.2021

           У КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов – ДНЗ » КМР ДО оголошується онлайн конкурс малюнку на тему «Охорона праці очима дітей». В конкурсі приймають участь діти 1-6 класів. Тематикою безпечної праці та охорони праці може бути у будь яких галузях та сферах :  безпека праці та здоров’я працівників у діяльності: вугільній, деревообробній промисловості, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, у медичній сфері, будівництві, на транспорті тощо, протидія COVID-19 на робочих місцях  в побуті та ін.

Вимоги до малюнка:

 1. На конкурс подаються малюнки, виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю тощо.
 2. Розмір малюнка (А4,А3), але не має перевищувати формат А2.
 3. На зворотному боці кожної конкурсної роботи потрібно розбірливо зазначити українською мовою: назву малюнка, прізвище, ім’я, по батькові та клас.
 4. Малюнок необхідно переслати до 28.04.2021 до 15:00 на поштову скриньку Лариса Повх [email protected] , або педагогу організатору Іванна Скупейко [email protected]

       Дякуємо всім, хто допомагає і направляє наших дітей на шляху до формування свідомого і відповідального ставлення до особистої безпеки та безпеки тих, хто їх оточує.ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ -ШКОЛА ЖИТТЯ

23.04.2021

       Проводити уроки віддалено, не бачити учнів, не мати можливостей пояснити особисто й допомогти в момент виникнення проблеми — ще кілька місяців тому вчителі не могли й уявити таких ситуацій у своїй роботі. Але пандемія внесла несподівані корективи і змусила всіх терміново опановувати цифрові інструменти й нові педагогічні підходи та методики.

    

      Організувати якісне навчання з використанням цифрових технологій, надихати й мотивувати учнів, давати раду технічним проблемам, стало нагальним для всіх учителів КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов – ДНЗ» КМР ДО.

  

       Взаємодія всіх учасників освітнього процесу — один з найважливіших факторів успішного проведення дистанційних уроків. Вчителі закладу виконують освітню програму для досягнення учнями передбачених результатів навчання, надають інформацію щодо обсягу та змісту навчального матеріалу, завдань на його закріплення, перевіряють  та оцінюють їх , надаючи відгуки на виконані роботи. Вчителі активно співпрацюють з усіма учасниками освітнього процесу.

    

     Хотілося б, щоб набутий сьогодні досвід, за умов екстреного переходу до умов дистанційного навчання, був використаний не лише для розвитку цифрових компетентностей учнів та вчителів, але й для рефлексії щодо особливостей цифрової педагогіки, яка ставатиме дедалі важливішою частиною освітнього ландшафту надалі.

  

   


МИСТЕЦЬКІ УРОКИ НА ОНЛАЙН ПЛАТФОРМІ

21.04.2021

       Виклики сьогодення вимагають від сучасної мистецької освіти чіткої організації освітньої діяльності, оновлення форм та методів, які використовує вчитель, заміни підходів від знаннєвого до компетентісного. На уроках мистецьких дисциплін педагог є фасилітатором –здійснює супровід, полегшує шлях до розуміння мистецтва, сприяє формуванню творчих умінь, створює умови для розвитку креативності учнів. Кожен вчитель КЗ «НВК «КСШ І –ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО, працюючи  у цифровому просторі, намагається оптимально використовувати інструментарій та можливості сучасних дистанційних технологій.

  

  

       Цікавими для учнів молодшої школи є  уроки  з мистецьких дисциплін, де кожна дитина отримує естетичне задоволення, а  це є найсильнішим впливом на  її внутрішній та емоційний стан. Завдяки їх особливій чуттєвій атмосфері стає можливою робота душі – мистецтво пробуджує своєю неповторною мовою, силою художніх образів впливає на відчуття, активізує уяву, викликає радість і насолоду, адже «мистецтво – мова почуттів»: воно хвилює, народжує певні настрої і переживання. Тому діти із задоволенням проводять час біля екрану комп’ютера, виконуючи творчі завдання.

  

  


В НОГУ З ВИМОГАМИ ЧАСУ

21.04.2021

      Коронавірус, що сьогодні поширився  у всьому світі, змінив повсякденне життя багатьох, наповнивши його перепонами, і освітня сфера – не стала винятком. Сьогодні перед вчителями КЗ «НВК КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов – ДНЗ» КМР ДО  стоїть задача об’єднати сили для того, щоб знайти можливість доповнити класичну модель навчання онлайн освітою та взяти участь в процесі віртуального викладання знань, створивши ефективне онлайн навчання. 

  

     Дистанційна (мобільна) освіта уже не новина, але сьогодні стали підвищеними вимоги до викладання. Вчителі закладу можуть говорити впевнено, що дистанційні уроки під силу кожному педагогу нашого закладу, так як всі пройшли курси та майстер класи по використанню освітніх дистанційних платформ, дошок, інструментів та ін. Чи то уроки в початковій школі, чи у старшій, синхронно чи асинхронно, вони проходять за розкладом для всіх споживачів освіти. Хочеться відмітити, що рівень відвідування школярами онлайн занять цогоріч високий, він складає 95% -100%. Сучасні реалії продиктували свої правила щодо відвідування школи, але ніхто не відмінив освітній процес. Наразі дистанційне навчання – це виклик. Проте ми можемо трансформувати його у можливість для позитивних зрушень в освіті. Всі державні інституції потребують значного часу для модифікації, але сьогодення вимагає змінювати підходи до навчання дітей вже зараз, тому вчителі закладу доказують все це уже сьогодні, якісними уроками.

  

     Хтозна скільки триватимуть карантинні обмеження у зв’язку з коронавірусом, та які ще несподіванки готує нам майбутнє. Та незалежно від цього усі діти мають право на гідну освіту. Адже лише сумлінна робота всіх учасників освітнього процесу зможе дати бажаний результат у кожній школі.

Посилання батькам школярівПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ДЛЯ ДІТЕЙ ПІД ЧАС ВЕСНЯНИХ КАНІКУЛ

 

        Через поширення коронавірусної інфекції та збільшення кількості хворих на COVID-19, епідеміологічна ситуація в Україні наразі нестабільна. Відповідно, й процес навчання у всіх регіонах нашої країни теж є різним: одні школярі навчаються очно, другі – онлайн, інші – за змішаною формою навчання. Проте через тиждень вже усі школярі країни підуть на канікули, які триватимуть з 29 березня до 5 квітня. Однак, якщо діти на канікулах, то це не означає, що вони повинні ввесь час сидіти вдома, у замкнутому приміщенні 24\7. Дорослим слід пам’ятати, що школярі мають дихати свіжим повітрям та часто гуляти на вулиці.

       Під час канікул, перебуваючи вдома, на вулиці, в спеціальних установах, приміщеннях, транспорті, учні повинні виконувати чіткі правила безпеки.

Правила для дітей щодо запобігання інфікування на COVID-19, ГРВІ та інші вірусні захворювання.

Школярам рекомендується:

 • уникати великого скупчення людей та близького контакту з тими, хто має кашель;
 • часто мити руки з милом, дезінфікувати їх; не торкатись обличчя брудними руками та використовувати медичні маски;
 • постійно провітрювати приміщення та дотримуватися постільного режиму;
 • не їсти брудних овочів та фруктів, ретельно їх мити;
 • не вживати самостійно медичних медикаментів чи препаратів, які не рекомендовані лікарем.
 • проводити достатню кількість часу на свіжому повітрі (молодшим школярам варто бути на повітрі не менше ніж 2-2,5 години, старшим – годину-півтори).

       Щоб під час весняних канікул прогулянки на повітрі були безпечними, учням потрібно знати правила дорожнього руху та обов’язково їх дотримуватись:

 • по тротуарах і пішохідних доріжках варто рухатись дотримуючись правого боку;
 • переходити проїжджу частину варто тільки по пішохідних переходах, зокрема, підземних і наземних, а у разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч;
 • у місцях з регульованими рухами, слід керуватися сигналами регулювальника чи світлофора;
 • чекати на транспортний засіб тільки на зупинках, тротуарах, узбіччях, не створюючи перешкод для дорожнього руху;
 • категорично заборонено вибігати на проїжджу частину, влаштовувати на ній або поблизу неї ігри, а також перебувати поблизу залізничних колій без супроводу дорослих;
 • по проїзній частині дороги на велосипеді можна рухатись тільки дітям, які досягли 16-ти років; заборонено виїжджати на проїжджу частину на інших засобах для катання (скейтборд, самокат, ролики тощо), обирати місце для катання слід на дитячих майданчиках.

                 Правила для дітей щодо запобігання нещасних випадків, травмування, отруєння під час весняних канікул.

Категорично заборонено:

 • перебувати біля водойм без супроводу дорослих;
 • вживати алкоголь, наркотичні засоби, тютюнові вироби, стимулятори;
 • брати в руки, нюхати, їсти незнайомі рослини чи паростки квітів, кущів, дерев, що може призвести до отруєння;
 • підходити до обірваних, обвислих проводів або проводів, що стирчать, а особливо, якщо від них іде гудіння – ці проводи можуть бути ще підживлені електрострумом;
 • спускатися в підвали будинків чи інші підземні ходи, катакомби, бомбосховища – там може бути отруйний газ;
 • перебувати біля будівельних майданчиків, кар’єрів, закинутих напівзруйнованих будівель;
 • вступати у контакт з незнайомими тваринами для запобігання отримання укусів від хворих на сказ тварин.

Досить часто під час канікул через свою необачність та незнання правил пожежної безпеки, діти можуть наразити на небезпеку не тільки себе, а й інших.

         Правила пожежної безпеки для школярів під час весняних канікул:

 • заборонено брати з собою вогненебезпечні предмети, які можуть спричинити пожежу;
 • користуватися газовою плитою вдома слід тільки зі спеціалізованим електричним приладом для вмикання і лише під наглядом дорослих;
 • не наближатися до електроприладів, музичної апаратури, що живляться струмом.
 • під час участі в масових заходах не кричати, не свистіти, не бігати, не стрибати, не створювати травмонебезпечних ситуацій у приміщенні, виконувати правила пожежної безпеки;
 • у разі пожежної небезпеки: наявності вогню, іскріння, диму – потрібно негайно вийти на повітря (за двері, балкон) та кликати на допомогу.

 


 

ЄВРЕЙСЬКЕ СВЯТО ПЕСАХ

    

            З 27 березня по 04 квітня учні КЗ «НВК «КСШ І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов – ДНЗ» традиційно  святкують єврейське свято «Песах».  Песах - один з найважливіших свят у єврейському календарі. Це восьмиденне весняне свято починається на передодні 27 дня Нісана за єврейським місячним календарем із заходом сонця. Воно відзначається щороку і історія його бере свій початок біблійним часів. Євреї врятувалися від тиранічного переслідування фараона в Єгипті і залишили будинки в такому поспіху, що хлібне тісто не встигло піднятися. Цю історію переказують під час святкового обіду, який називається Седер. Протягом всіх днів Песаха, Тора забороняє в якому б то не було вигляді вживати в їжу квасне (хамец). Це та сама їжа, якої євреї не встигли запастися, коли покидали Єгипет. Також уникають продуктів з пшениці, жита і вівса, бобових, перловку, кукурудзу, горошок, просо і гірчицю, так як ці продукти можуть заграти. Єдиний хліб, дозволений в Песах - маца - це прісні хлібці з пшеничного борошна, якими поневолені євреї харчувалися в Єгипті і під час виходу з Єгипту. Зберігаючи традиції свята,  у закладі напередодні свята проходять заходи приурочені Песаху.

           Отож, зустрічаючи традиційне єврейське  свято Песах, учні початкової школи напередодні, на виховній годині переглянули відео ролик, який підготували школярі театрального гуртка разом  із своїм керівником Надією Килибою та  педагогом організатором Іванною Скупейко. Після перегляду ролика, всі долучилися до виготовлення поробки іграшки «Весела Маца».  Рухома весела іграшка радувала малюків, які змогли її забрати додому та подарувати близьким. В атріумі всі змогли  фотографуватись у фото зоні, демонструючи поробки.

          Традиційним  для такого свята  став майстер клас по  випічці маци для 1-7 класів ,  де школярі самі змогли виготовляти  та випікали мацу. Побувавши в ролі пекаря, кожна дитина постаралася щоб її маца була найтоншою, найбільшою, найкрасивішою і звичайно найсмачнішою. А допомагали їм у цьому класні керівники, вчителі традицій та трудового навчання. Такі заходи діти запам’ятовують надовго, а головне ще довго розповідатимуть близьким та знайомим. Адже  мацу власноручного виготовлення учні коштували  самі. Смачну мацу виготовляли всі з великим задоволенням, яку потім смакували. Зустріч свята було приємним та пізнавальним. Хаг самеах, Песах.

  

           Святкування та дійства, які проводились напередодні свята, були направлені на вивчення традицій єврейського народу, які дають можливість відчути спадкоємність поколінь та мають важливе духовне значення. І в який раз , всі учасники та організатори впевнюються, що в ці дні кожен одержує масу прекрасних емоцій та незабутніх вражень. 

 

VIII ВСЕУКРАЇНСЬКА ІНТЕРНЕТ-ОЛІМПІАДА

26.03.2021

          Учні КЗ «НВК « КСШ І –ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземної мови - ДНЗ» КМР ДО  активно долучилися до участі в безкоштовній інтернет-олімпіаді «На Урок». Цікаві інтерактивні завдання VIII Всеукраїнської інтернет-олімпіади з англійської мови / зимова сесія 2021 року/, яку було проведено на освітньому порталі " На урок", принесли учням нашої школи не лише корисні знання, а й  задоволення.

         Головна мета інтернет-олімпіад «На Урок» – створення оптимальних мотиваційних умов для вивчення відповідної предметної дисципліни усіма учнями з будь-яким рівнем знань. Завдання адаптовані до шкільної програми, але інтернет-олімпіада «На Урок» має суттєву відмінність від типових конкурсних заходів – кожен без винятку учень зміг проявити себе. Водночас педагоги, послуговуючись результатами інтернет-олімпіади, змогли контролювати рівень засвоєння учнями ключових тем. Адже вчителі мають доступи до інформації про успішність виконання завдань. Своєчасна робота над помилками допоможе покращити загальний середній бал успішності класу. Інтернет-олімпіада проходила дистанційно. Для того, щоб взяти участь в інтернет-олімпіаді, необхідно лише мати відповідний гаджет чи девайс з доступом до мережі Інтернет. На виконання роботи достатньо 40 хвилин. Додаткова перевага дистанційної олімпіади – можливість роботи над нею у будь-який час у зазначених межах проведення конкурсу. Адже доступ до особистого кабінету учасника цілодобовий.  
         В олімпіаді прийняли участь 17 школярів закладу освіти, які і стали переможцями, одержавши дипломи першого, другого та третього рівнів. Нагороди отримали:
        Дипломи 1 ступеня:  ( 2А клас ) - Білошавіна Віра  та Запорожець Домініка ; 2Б клас- Кравцов Макар, Асінгеров Назарій, Добрик Мілана, Штрасберг Фейга, Кліменкова Софія, Зеліксон Нехама.

          Дипломи 2 ступеня:  (3А клас ) - Акулович Ілля та Огурцов Олексанлр;  (3Б клас) - Теремко Іван, Школьний Єгор ;  дипломи 1 рівня: Предко Іван, Боцюн Маріанна;  дипломи 2 рівня: Вчорашня Вероніка та  Полтавець Гліб дипломи 3 рівня.
          Диплом 3г рівня: (6 клас) - Куліков Богдан.

          Учасниками були також : (4А клас) - Розенталь Давид,  (7 клас) -Байрак Євгенія, Чорна Марія, Матвієнко Михайло.
      Інтернет-олімпіада «На Урок» – стала дієвим способом  підвищити інтерес школярів до навчання. Тож вітаємо переможців та учасників! Хочеться тільки побажати всім учням і надалі виявляти таку ж наполегливість, ентузіазм та віру у свої сили. До нових перемог!

МУЛЬТИМЕДІЙНИЙ УЧНІВСЬКИЙ ПРОЄКТ

"ВЕЛЕТ ДУХУ: ЖИТТЯ І ТВОРЧІСТЬ ЛЕСІ УКРАЇНКИ"

 

      "Мала академія наук України" спільно з Волинським національним університетом імені Лесі Українки та Волинською  обласною Малою академією наук проводить Конкурс літературних, дослідницьких та мультимедійних учнівських проєктів, присвячених 150-річчю з дня народження Лесі Українки, яка зробила вагомий внесок у розвиток української літератури.
        Вшановуючи пам'ять неперевершеної поетеси, учениця 11 класу Парубенко Поліна підготувала мультимедійний проєкт "Велет духу: життя і творчість Лесі Українки"

СТРАТЕГІЯ ФІРМИ- СТРАТЕГІЯ ПЕРЕМОГИ

22.03.2021

          За ініціативою Міністерства освіти і науки України спільно з Київським Національним економічним університетом імені Вадима Гетьмана, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Компанією Інтелектуальних Технологій, ГО «Асоціації відроджені гімназії України» проводиться VIII Всеукраїнський бізнес-турнір «Стратегія фірми – 2021», в якому приймають участь учні 7-11 класів закладів загальної середньої освіти, учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студенти закладів вищої освіти, учителі, викладачі закладів професійної та вищої освіти. В бізнес –турнірі прийняли участь учні 9 класу Ілля Коган, Ілля Шуйван, Максим Воробйов,  Арсеній Кулініч та два вчителя КЗ «НВК « КСШ І – ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО вчитель історії, правознавства Марина Манько  і вчитель інформатики Юлія Титаренко. За підсумками команда учнів та вчителів ввійшли до півфіналу VIII Всеукраїнського бізнес-турніру «Стратегія фірми-2021».

  

         Цього року відбулося суттєве оновлення учасників -більше 85% вперше стали учасниками VIII Всеукраїнського бізнес-турніру "Стратегія фірми-2021". Впровадження групової участі у турнірі прийшлося до серця учасникам. Цей рік для нас став рекордним і за кількістю команд -2464, і за кількістю учасників -3693 учасника.

         Отже, нові компанії створено, новий капітал отримано. Наші шкільні команди- переможці регіональних турнірів у межах "Стратегії фірми", стали учасниками півфіналу та виходять на поле битви і будуть боротися. До півфіналу потрапило 50 команд з найкращих ЗВО. Півфінал триватиме з 16.03.2021 по 10.04.2021 р. Отож вітаємо наших півфіналістів та бажаємо успіхів надалі!


ДОБРО ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ…

17.03.2021

          Заклик толерантності – твори добро! Кожен з нас повинен вірити і творити добро, зробити те, що інші вважають неможливим, подати гідний приклад оточуючим, зробити щось таке, що принесе користь. З цією метою  16 березня в КЗ «НВК «КСШ І –ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО пройшла єдина виховна година під гаслом «Твори добро бо ти людина!»

      Учні та вчителі переконані, що кожна людина має бути доброю, чесною, справедливою. «Добро починається з тебе» ‒ саме на це наголошували вчителі своїм підопічним  на виховній годині. Люди, їх мільйони... Всі вони зовсім різні і чимось неповторні. Але всі люди потребують одного - доброти. Учні  виготовляли  інформаційну газету про толерантність, проводили серед однокласників  бліц-опитування: «Чи живе в моїй школі Янгол доброти?» під час якої школярі ще раз переконалися, що у світі, наперекір усьому, перемагають закони співчуття, щирості та доброти.

  

         Класні керівники цікаво розповідали про  доброту й толерантність, намагалися донести дітям, що доброта – це те, без чого ми не можемо існувати. Під час виховної години була проведена велика виховна робота і нам здається, що частина доброти залишилася у серцях наших вихованців. Цим заходом  ми показали, що кожна людина повинна поспішати робити добро. Не бути байдужими до чужого горя. Завжди надавати допомогу нужденному, бути уважними до проблем тих, хто поруч з нами. Бути добрим не так вже і складно! Тож, давайте робити добро і словом, і ділом постійно. Цим ми зігріємо людські душі, серця і вони від цього стануть щасливішими.

  


СВЯТО ВЕСНИ ВІДЗНАЧИЛИ У НВК

10.03.2021

         Свято 8 березня неймовірно вдало збіглося із початком найбільш прекрасної пори року – весною. У цей час оживає вся природа. Отож, неймовірно святкова атмосфера панувала у КЗ «НВК « КСШ І –ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов – ДНЗ»  КМР ДО , адже школярі в цей день вітали всіх – вчителів, мам, бабусь, сестричок…

         Сьогоднішнє свято було дуже зворушливим, воно принесло багато тепла, світла, щастя, добра та любові. Весняний настрій доповнив наші яскраві емоції з порогу закладу. Кожна жінка і дівчина чекає цього свята. Але не менше чекали  його хлопчики та чоловіки, бо мали змогу привітати вчителів,  дружин, матусь, бабусь, сестричок, подруг. Класні керівники провели єдину виховну годину присвячену  8 березня. Зворушливе свято, до якого діти зазвичай готуються заздалегідь, принесло багото цікавих миттєвостей  у класах. Хлопчики вітали дівчаток, підготували подарунки для них, спільно проводили ігри, розваги.  Мами та вчителі отримали неперевершені презентації від синів, учнів  та чоловіків,  приємними словами вони подякували жінок за те, що вони роблять світ кращим і є неперевершеними. Маленькі джентльмени початкової школи вітали зі святом і, як справжні чоловіки, вони зізналися в теплих почуттях усім жінкам. Теплі слова побажання і привітання всім жінкам підготували і старші учні.

         На виховних годинах звучали вірші, пісні, гуморески, різні інсценування. Школярі робили світлини на пам’ять із своїми класними керівниками у фото зоні. Атмосфера свята була сповнена любов'ю і вдячністю до тих, хто є окрасою нашого життя – до жінок.

         Тож, зі святом! Бажаємо успіхів, творчого натхнення, здійснення жіночих мрій і планів, здоров'я, любові і ще багатьох, багатьох щасливих весен! Бажаємо усім тепла, затишку та великого-великого щастя!КВЕСТ В РАМКАХ АТЕСТАЦІЇ

04.03.2021

       04 березня в рамках міжатестаційного періоду в КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО пройшов  відкритий захід Екологічно- інтелектуальний квест "Зустрічаємо птахів " для учнів 7 класу.  Захід провела вчитель біології Алла Соколовська, яка атестується в цьому навчальному році. Організовуючи екологічну квест­гру, педагог ставить учня в позицію суб’єкта освітнього процесу, що екологізує процес пізнання нею природи, взаємозв’язків та взаємозалежностей у ній. Використання квест технології в еколого­природничій освіті робить пізнання природного довкілля цікавим і захопливим для школярів, і що найважливіше — природовідповідним.

    Алла Анатоліївна поставила за мету перевірити інтелектуальний розвиток учнів, виявити їхні знання і нахили в екологічному напрямку, розвивати швидкість мислення і пізнавальні інтереси, виховувати бажання здобувати нові знання. Учні позмагалися у командах, спробували свої сили у вирішенні різних завдань. Уроки - це цікаво та пізнавально!

 

       Захід пройшов цікаво, весело- на одному диханні, адже екологічна освіта і виховання покликані забезпечити підростаюче покоління науковими знаннями про взаємозв'язок природи і суспільства, допомогти зрозуміти багатогранне значення природи для суспільства в цілому і кожної людини зокрема, сформувати прагнення і вміння брати активну участь в охороні й поліпшенні навколишнього середовища. Дякуємо Соколовській А.А. за підготовку учнів та змістовного заходу!


АНТИБУЛІНОГОВА ПОЛІТИКА ШКОЛИ

05.03.2021

    Основним завданням сучасної школи, що підтверджується й поширюється Міністерством освіти і науки України та Міжнародною організацією ЮНІСЕФ є створення нового освітнього простору, головними засадами якого є створення безпечного навчального середовища, а також забезпечення прав, свобод та інтересів дітей. Концепція «Нова українська школа» (НУШ) вимагає реформування існуючого алгоритму розвивальної, корекційної та профілактичної роботи, адже дуже часто в освітніх закладах постає проблема булінгу та порушення норм поведінки учнями

      Реалізуючи загальнонаціональний правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!», у КЗ « НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов – ДНЗ»  третього  березня пройшли єдині  виховні години для малюків початкової школи за темою «Жити- з усіма дружити» та старшокласників «Конфлікти та способи їх вирішення».  Щоб діти розуміли значення поняття «булінг», вміли відрізнити булінг від жарту, проявляли почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства, знали до кого вони можуть звернутися по допомогу, у закладі завжди проводиться  просвітницька робота.

  

        "Протидія булінгу у шкільному колективі" дуже актуальна та вкрай важлива тема серед старшокласників сьогодні, тому класні керівники провели не тільки бесіди, а й провели тренінгові заняття як знайди вихід із конфліктної ситуації.   В цей день учні закладу поспілкувалися на тему дружби, вчилися знаходити вихід з конфліктних ситуацій, переглянули відео ролики про взаємоповагу, дружбу та толерантні відносини між однолітками. Старшокласникам розповіли про відповідальність за вчинення булінгу, яка називається «Булінг (цькування) учасника освітнього процесу». Класні керівники нагадали учням алгоритми дій учасників освітнього процесу у випадку виявлення булінгу. Учнів ознайомили з видами насильства, була проведена робота в класах  щодо аналізу та оцінки життєвих ситуацій, школярі переглянули відео "Як діяти якщо стали свідком або жертвою насильства", соціальну рекламу проти насильства "Розірви коло" та звернення відомих людей які хочуть привернути увагу до цієї соціальної проблеми.

       Учні задавали питання та одержали відповіді, які їх цікавили,  та навели приклади реальних історій, свідками яких були. Тож виховна година стала для всіх дуже цікавою і захоплюючою.


ВЕСЕЛІШЕ СВЯТ НЕ БУВАЄ !

26.03.2021

       26 лютого  учні КЗ «НВК « КСШ –І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» відмітили веселе єврейське свято Пурим. Неабияк весело організатори намітили провести захід, тому до нього готовилися заздалегідь. Атріум школи було оформлено в традиціях Пуриму, його прикрасила фото зона у вигляді замку з червоною доріжкою, гірляндами, веселими колунами з кульок - це задало тон запланованому заходу і тому свято обіцяло бути цікавим. В яскравому та кольоровому  атріумі в цей день проходили розваги , ігри та станції квесту.  Єврейське свято Пурим по справжньому  нагадувало  карнавал. Школярі в яскравому вбранні та з веселим гримом бігали по закладу. Великий успіх мало театралізоване дійство «Пурімшпіль», яке підготували вчитель російської мови та літератури Килиба Надія Григорівна, педагог організатор Іванна Скупейко та Юлія Бецун разом із вихованцями навчального закладу. Було створено музично - розважальний ролик, який всі змогли переглянути на виховній годині.  Школярі також обмінялися традиційними подарунками, які зібрали самі та частували один одного  - солодкі трикутні пиріжки з маковою начинкою, сок, солодощі - аменташі (у перекладі з ідиш «вуха  Амана»),  були у святковому наборі.

       Пурим один  із   найрадісніших свят, тому і вчителі, і діти традиційно вбираються в карнавальні костюми і веселяться. Цьогоріч кожен клас заздалегідь витягнув жереб, який визначав в який колір будуть одягатися учні класу. Тому яскраві герої, незвичайний та креативний підхід до вбрання зробили образи, які запам’ятаються надовго. Цікаві станції у квесті підбадьорювали та веселили на тільки малюків , а й старшокласників. Приємні враження залишила станція «Мильні пузирі», «Творча», «Спортивна», «Танцювальна». Кожна з них була неповторною, веселою і цікавою, а день був по справжньому креативним та творчим, адже Пурим символізує радість порятунку від загибелі єврейського народу. Атмосфера була дуже особливою, бо більшість із дітей були в карнавальних костюмах, що є звичаєм і вельми своєрідним символом саме цього єврейського свята.

    

       Після свята всі були запрошені на святкову трапезу в шкільну їдальню, що є також невід’ємною традицією Пуриму. Хаг самеах, Пурим!


 

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ІГРИ

25.02.2021

         Навчати дітей бачити красу математики, розвивати інтерес до неї – одне з найважливіших завдань, що стоять перед педагогами. В нашій школі стало традицією щорічне проведення предметних тижнів. Саме з такою доброю метою нещодавно у лютому пройшов тиждень математики.

         В інтелектуальному поєдинку,  в рамках тижня математики,  25 лютого в КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО позмагалися дві збірні команди із 9,10 та 11 класів "Європейська школа математиків" та "Греки, колумби, математики".   Брейн-ринг пройшов на дуже високому рівні, учні проявили навички роботи у команді та глибокі знання з предмету. Щоб здобути перемогу необхідно було показати не тільки знання з математики, а й обізнаність в історії математики, житті видатних математиків, історії виникнення математичних термінів та ін. Завдання мали логічний характер, спрямовані на розвиток критичності та логічності мислення.

  

          Справжніми інтелектуалами показали себе  всі учасники, кожен клас хотів  здобули перемогу в такому непростому змаганні. Але з невеликим відривом перемогла "Європейська школа математиків". Вітаємо переможців та дякуємо вчителю математики Світлані Петрівні за підготовку учасників!

          Проведення інтелектуальних ігор, розваг, конкурсів сприяє удосконаленню й урізноманітненню розумової діяльності учнів; уяви, спостережливості, мислення, доведення тверджень. Будь-яка діяльність дитини буде успішною тоді, коли вона здійснюється без примусу і дарує радість відчувати себе переможцем, творцем.


НАВЧАЄМОСЬ, ВІДПОЧИВАЄМО, СТВОРЮЄМО…

19.02.2021

             Екскурсія до виставкової зали та театру – це не лише спосіб проведення вільного часу, а й дієвий засіб популяризації навчання, науки та культури. Малюки початкової школи КЗ «НВК «КСШ І – ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО в ці дні відвідали театр імені Т.Г. Шевченка, гончарну майстерню та виставкову залу.

              Учні 1- Б класу встигають долучатилися  до споглядання прекрасного. Вони  отримали величезне задоволення від перегляду вистави "Майстер" у театрі ім. Т.Шевченка разом із своїм класним керівником Анстасією Золотухіною.

             1-А клас разом зі своїм класним керівником  Ольгою Горват відвідали виставкову залу, що презентує експозицію робіт найкращих вітчизняних майстрів фотографії. На виставці  діти познайомилися з 90 світлинами фотомайстрів із 14 міст України.

              У житті завжди є місце творчості! А творити з найкращими друзями, або ж усім колективом, набагато веселіше, ніж на самоті! Для розвитку творчої майстерності, фантазії, спритності, креативності, для здобуття корисних навичок, учні 2 –А класу побували на  майстер класі для школярів у гончарній майстерні. Це приємне, веселе, пізнавальне дозвілля для дітей будь-якого віку, яке принесло малюкам велике задоволення, яскраве враження та зробити виріб із глини.

  


ПОДОЛАННЯ НЕПОГОДИ

12.02.2021

        У зв'язку з ускладненням зимових погодних умов, з метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій, травмування дітей та педагогів, для забезпечення сталої роботи у КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО :

- організовано очищення територій від снігу та накрижень;

- виконано роботи з посипання територій піскосоляною сумішшю;

- розчищено під’їзди для транспортних засобів для завезення продуктів харчування.

 

  

  

        У закладі постійно у зимовий період вживаються  всебічні заходів щодо забезпечення у цілодобовому режимі прибирання території навчального закладу  від снігу і накриження, очищення тротуарів.


ПЕРЕМОГИ УЧНІВ НАШОГО  ЗАКЛАДУ

05.02.2021

      Творчий процес  та навчання має бути постійним, тому карантин та самоізоляція не перешкода для учнів КЗ «НВК « КСШ І –ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО. Осягнувши щось нове, цікаве та незнайоме, а з ним обов’язково хочуть поділитися школярі та їх наставники. Дистанційні конкурси та фестивалі дозволяють учням  підтримувати творчий та інтелектуальний вогник. Отож, школярі нашого закладу  не припиняють тішити всіх своїми успіхами.

  

      Вітаємо учнів 1-Б класу Сумароку -Кагановіч Єлизавету, Овдієнко Максима, Ткаченко Поліну, Макаренка Вадима з перемогою у Всеукраїнській олімпіаді з української мови"Всеосвіта Зима 2020-2021". Олімпіада спрямована на активізацію пізнавальної діяльності та навчальної мотивації, узагальнення набутих теоретичних знань і навичок  з української мови. Пишаємося нашими учнями та їх класним керівником Анастасією Золотухіною! Першокласники вміють якісно навчатися та цікаво відпочивати.

     Учні 4-Б класу якісно попрацювали минулого року і цьогоріч отримали сертифікати та дипломи за перемогу та участь у Всеукраїнській українознавчій грі "Соняшник" . Вітаємо учнів 4 класу та іх класного керівника Ларису Рожанську!

      Слова вітання в адресу учениці  1—А класу Смоленцевої Єлизавети, яка принесла перемогу  з Міжнародного дистанційного конкурсу «Зірка» у номінації «Народні майстри» і нагороджена дипломом 1 ступеня. Найкращі вітання в адрес Єлізавети та класного керівника Ольги Горват!

      Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник» зацікавила учнів закладу  в цьому навчальному році.  Отож, чекаємо на нові перемоги і цього року. Захоплюємося роботою педагогів школи, учнів, які завдяки своєму терпінню, любові і величезній самовіддачі радують перемогами та успіхами.  Вітаємо  всіх  з перемогами та бажаємо нових творчих злетів у майбутньому!


ТУ БІ ШВАТ У НВК

28.01.2021    

       Єврейське свято Ту Бі Шват (свято дерев) щорічно відмічається у КЗ «НВК «КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов -  ДНЗ» КМР ДО. Свято встановлено мудрецями для відділення урожаю одного року від урожаю другого. Програму заходу  підготовили ребецен школи Мірі Штрасберг та педагог організатор Іванна Скупейко.  Цього річ вона  дала можливість узнати багато цікавого на виховній годині, подивитись відео ролики про святкування та традиції свята.

  

    Учні 5-11 класів прийняли участь у он лайн вікторині та прикрасити  та поласувати  святковим тістечком, яке самі прикрашали .  Старшокласники також виготовили та прикрасили дерево "Добрих справ класу". Малюки початкової школи  також весело, цікаво та пізнавально провели час. Вони також змогли переглянути відео , прикрасити панно, на якому діти правильно повинні були зробити розподіл продуктів на категорії. А для цього, спочатку  їм потрібно було уважно переглянути відео ролик. Школярі також під час виховної години розмалювали  тематичні малюнки, а з малюнків зробили виставку у класі. Ту Бі Шват - новий рік дерев. Це свято цілком і повністю присвячене природі та її дарам. "Як дерево приносить плід, так і кожна людина повинна приносити свої плоди". В цей день всі  учні у вигляді плодів представляють результати своєї роботи впродовж дня. А ще, як і старшокласники, прикрасили смачні тістечка, якими поласувались. Атріум школи прикрашало тематичне панно.  Оскільки  в Ту Бі Шват, по звичаю, їдять багато фруктів, особливо ті з них, якими славетна земля Ізраїлю: виноград, інжир, гранати, оливи та фініки, то композиція були із зображенням великого дерева прикрашеного квітами. Всі змогли сфотографуватись у святковій фото зоні.

 

      В результаті - діти залишилися задоволеними й веселими. Інтерактивні форми роботи, за словами педагога організатора Іванни Скупейко, значно покращують процес виховання дітей у правильному руслі. Тому школа  намагається всіляко задіяти потенціал кожної дитини  задля кращого розвитку єврейської громади. Свято також останній час набуло додаткове значення- воно закликає любов та бережне відношення до природи.

 


"СИЛА МУЗИКИ"

21.01.2021         

         Міжнародний професійний продюсерський онлайн конкурс "Сила музики" пройшов в Україні в кінці 2020 року.  У шостому  сезоні взяв  участь учень 6 класу КЗ НВК «КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО Артем Котляр. Вдалий та професійний виступ Артема дав змогу зайняти  І місце  з піснею на ідиші. Композиція та оранжировка пісні була створена криворізьким композитором Юрієм Зорею на основі  трьох пісень.

          -Пісня Dire-Gelt - гроші за зняття квартири.
          -Пісня Money із  бродвейського мюзикла «Cabaret» (кабаре) Джона Кандера.
          -Пісня Dire-Gelt.

          Такий фестиваль - Сила Музики | The Power of Music –  це міжнародний професійний продюсерський онлайн конкурс співаків, авторів пісень, музикантів-інструменталістів, композиторів. Він професійний – де  професійні музиканти і викладачі дивляться і слухають творчі роботи, оцінюють і коментують їх, щоб допомогти конкурсантам стати професіоналами. Він продюсерський – коли продюсери дивляться на конкурсантів і слухають їхні творчі роботи, щоб допомогти у продюсуванні, виданні, публікації і просуванні музики і пісень, синглів і альбомів. Створенні брендів артистів, збиранні аудиторії. Отож участь у ньому є показником високого рівня учасників і Артема зокрема.

 

          Виконана пісня входить в збірник пісень «Hetto tango» (гетто танго). Вона написана на мелодію джазового стандарту. Відродив цю народну єврейську пісню Zalmen Mlotek (Залмен Млотек) и Adrienne Cooper (Андріан Купер). Zalmen Mlotek (Залмен Млотек) – відомий американський композитор і художній керівник Національного ідишського театру. Він також відроджує і класичні пісні на ідиш.
        В склад журі ввійшли  професійні  музиканти і продюсери. Серед музикантів і продюсерів у жури: Валентина Лесик, викладач кафедри естрадного співу КМАМ ім. Р. М. Гліера, екс-солістка Київського академічного театру оперети;  Вероніка Тормахова відома композитор-аранжувальник, член Спілки композиторів України, член ASCAP (USA); викладач джазової гармонії, джазової іипровізації та інструментознавства в КМАМ ім. Р. М. Глієра на факультеті Музичне мистецтво естради; доцент кафедри музичного мистецтва КНУКІМ: джазове сольфеджіо, джазова гармонія, поліфонія, композиція, музична інтерпретація, аналіз музичних творів; Ольга Петруніна, піаніст-концертмейстер, композитор (НМАУ iм.П.I.Чайковського), аранжувальник, авторка пісень; Іван Іванов, композитор, саунд дизайнер, музичний продюсер. Власник студії “Фонограма“; Андрій Мірошниченко, головний продюсер ТО «Сузір’я Україна», директор видавництва Adver MAN Music Ukraine, автор пісень.
          Вітаємо Артема та його наставника вчителя музичного мистецтва Юлію Бецун з достойною перемогою на музичному олімпі!

ОСВІТА НА КАРАНТИНІ

15.01.2021

          З 8 січня в Україні набув чинності посилений карантин, відповідно до якого заборонено відвідування закладів освіти будь-якої форми власності, крім дитячих садочків. Обмеження буде діяти до 24 січня. Отож, як і всі школи України , КЗ «НВК «КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО перейшли на дистанційну форму навчання.

           Хочеться відмітити, що дистанційна форма навчання для школярів закладу не нова – минулого року учням довелося частково здобувати знання вдома, тому освітній процес проходить дуже вдало і з активною присутністю учнів, яка складає майже 95-100% присутність школярів на он лайн уроках. Звісно, школа розробила свої правила та рекомендації, на основі минулорічного досвіду, їх отримали всі батьки, учні та вчителі. Це надзвичайно важливо. Наприклад, учителі поінформують учнів про формат проведення уроку напередодні. Завдання, які потребують на виконання, окреслені певним відрізком часу, і діти їх виконують, а це надзвичайно організовує освітній процес.

 

            У закладі також ведуться щоденні консультації щодо використання онлайн сервісів, якщо вони необхідні і виникають раптово з технічних причин. Як вчителі, так і учні та батьки зразу отримують повідомлення. Учителі намагаються пропонувати ресурси для урізноманітнення викладання, забезпечують цікаві можливості виконання завдань. Вимушене дистанційне навчання неможливо якісно впровадити за короткий час, адже це потребує певного періоду пошуків, експериментів та навчання для всіх учасників освітнього процесу: вчителів, учнів та їх батьків. Педагоги розглядають цей виклик, як можливість для розвитку, зокрема цифрової компетентності, та вміння вчитися.

           Отож, всім нам ніколи сумувати, адже каранин не привід забувати про розвиток та отримання нових знань, активно долучившись до освітнього процесу у дистанційному режимі.

            Уже немає сумніву, що цей стрибок в онлайн-навчання за дуже короткий час став переконливим поштовхом до розвитку кожного учня, вчителя і школи загалом. Нова швидкість та реальність додає креативу у кожне наше рішення, а злагодженість роботи команди надихає і відкриває нові горизонти.ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ ЧЕРЕЗ ВЗАЄМОДІЮ УСІХ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

11.01.2021

           На виконання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Кодексу законів про працю України, постанов головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 №50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням корона вірусної хвороби (COVID-19)», Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої SARS-CoV-2», наказу департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської ради від 14.12.2020 № 218 «Про організований початок ІІ семестру 2020-2021 навчального року», наказу по навчальному закладу «Дотримання вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці час зимового канікулярного періоду», задля забезпечення освітнього процесу, під час дії карантину  05 січня 2021 року в КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов – ДНЗ » КРМ ДО пройшла педагогічна рада.

           Реалізація дистанційного навчання та  особливості організації освітнього процесу за дистанційною формою навчання було висвітлено у доповіді директора закладу  Наталії Костенко. Директор звернула увагу на те, що у закладі освіти   використання технологій дистанційного навчання зорієнтоване на здобуття освіти учнями, що перебувають на карантині і є повне науково- методичне та технічне забезпечення щодо здійснення дистанційного навчання вчителями. Вся інформація, щодо здійснення дистанційного навчання, розміщена на сайті освітнього закладу, рубрика «Дистанційне навчання».

           Під час виступу заступника директора з НВР Анни Ганець  було обговорено питання про  затвердження тимчасового розкладу і часу проведення онлайн уроків, та  оформлення шкільної документації, зокрема заповнення класних журналів. 
           Вчителям було рекомендовано  інструменти для здійснення освітнього процесу за допомогою елементів дистанційного навчання. Про особливості використання Інтернет ресурсів, платформ та сервісів для реалізації дистанційної освіти проінформувала всіх Марина Манько, заступник директора з НР.  Напередодні вона провела навчальні майстер класи з педагогічними працівниками, щодо можливостей використання платформи «Human школа» для здійснення дистанційного навчання.

          Важливим пунктом засідання було затвердження Положення про дистанційне навчання,  метою якого є надання освітніх послуг учням закладу освіти для набуття ними знань, умінь і навичок відповідно до навчальних програм шляхом застосування сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. Завданням дистанційного навчання є забезпечення учням закладу освіти можливості реалізації конституційного права на здобуття освіти.
         На педагогічній раді було підведено підсумки та затверджено Положення про дистанційне навчання Комунального закладу «НВК«КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов – ДНЗ»  КМР ДО.

         Сьогодні кожен з нас розуміє, навчальний заклад  справляється з викликами карантину та онлайн-освіти і якщо  у школі  призупинено освітній процес, то навчання не припиняється, а  це означає творчу співпрацю колег-однодумців над питаннями дистанційної форми навчання.

ДО УВАГИ БАТЬКІВ ТА УЧНІВ!