Другий семестр

 

НАВЧАЄМОСЬ, ВІДПОЧИВАЄМО, СТВОРЮЄМО…

19.02.2021

             Екскурсія до виставкової зали та театру – це не лише спосіб проведення вільного часу, а й дієвий засіб популяризації навчання, науки та культури. Малюки початкової школи КЗ «НВК «КСШ І – ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО в ці дні відвідали театр імені Т.Г. Шевченка, гончарну майстерню та виставкову залу.

              Учні 1- Б класу встигають долучатилися  до споглядання прекрасного. Вони  отримали величезне задоволення від перегляду вистави "Майстер" у театрі ім. Т.Шевченка разом із своїм класним керівником Анстасією Золотухіною.

             1-А клас разом зі своїм класним керівником  Ольгою Горват відвідали виставкову залу, що презентує експозицію робіт найкращих вітчизняних майстрів фотографії. На виставці  діти познайомилися з 90 світлинами фотомайстрів із 14 міст України.

              У житті завжди є місце творчості! А творити з найкращими друзями, або ж усім колективом, набагато веселіше, ніж на самоті! Для розвитку творчої майстерності, фантазії, спритності, креативності, для здобуття корисних навичок, учні 2 –А класу побували на  майстер класі для школярів у гончарній майстерні. Це приємне, веселе, пізнавальне дозвілля для дітей будь-якого віку, яке принесло малюкам велике задоволення, яскраве враження та зробити виріб із глини.

  


ПОДОЛАННЯ НЕПОГОДИ

12.02.2021

        У зв'язку з ускладненням зимових погодних умов, з метою запобігання виникнення надзвичайних ситуацій, травмування дітей та педагогів, для забезпечення сталої роботи у КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО :

- організовано очищення територій від снігу та накрижень;

- виконано роботи з посипання територій піскосоляною сумішшю;

- розчищено під’їзди для транспортних засобів для завезення продуктів харчування.

 

  

  

        У закладі постійно у зимовий період вживаються  всебічні заходів щодо забезпечення у цілодобовому режимі прибирання території навчального закладу  від снігу і накриження, очищення тротуарів.


ПЕРЕМОГИ УЧНІВ НАШОГО  ЗАКЛАДУ

05.02.2021

      Творчий процес  та навчання має бути постійним, тому карантин та самоізоляція не перешкода для учнів КЗ «НВК « КСШ І –ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО. Осягнувши щось нове, цікаве та незнайоме, а з ним обов’язково хочуть поділитися школярі та їх наставники. Дистанційні конкурси та фестивалі дозволяють учням  підтримувати творчий та інтелектуальний вогник. Отож, школярі нашого закладу  не припиняють тішити всіх своїми успіхами.

  

      Вітаємо учнів 1-Б класу Сумароку -Кагановіч Єлизавету, Овдієнко Максима, Ткаченко Поліну, Макаренка Вадима з перемогою у Всеукраїнській олімпіаді з української мови"Всеосвіта Зима 2020-2021". Олімпіада спрямована на активізацію пізнавальної діяльності та навчальної мотивації, узагальнення набутих теоретичних знань і навичок  з української мови. Пишаємося нашими учнями та їх класним керівником Анастасією Золотухіною! Першокласники вміють якісно навчатися та цікаво відпочивати.

     Учні 4-Б класу якісно попрацювали минулого року і цьогоріч отримали сертифікати та дипломи за перемогу та участь у Всеукраїнській українознавчій грі "Соняшник" . Вітаємо учнів 4 класу та іх класного керівника Ларису Рожанську!

      Слова вітання в адресу учениці  1—А класу Смоленцевої Єлизавети, яка принесла перемогу  з Міжнародного дистанційного конкурсу «Зірка» у номінації «Народні майстри» і нагороджена дипломом 1 ступеня. Найкращі вітання в адрес Єлізавети та класного керівника Ольги Горват!

      Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник» зацікавила учнів закладу  в цьому навчальному році.  Отож, чекаємо на нові перемоги і цього року. Захоплюємося роботою педагогів школи, учнів, які завдяки своєму терпінню, любові і величезній самовіддачі радують перемогами та успіхами.  Вітаємо  всіх  з перемогами та бажаємо нових творчих злетів у майбутньому!


ТУ БІ ШВАТ У НВК

28.01.2021    

       Єврейське свято Ту Бі Шват (свято дерев) щорічно відмічається у КЗ «НВК «КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов -  ДНЗ» КМР ДО. Свято встановлено мудрецями для відділення урожаю одного року від урожаю другого. Програму заходу  підготовили ребецен школи Мірі Штрасберг та педагог організатор Іванна Скупейко.  Цього річ вона  дала можливість узнати багато цікавого на виховній годині, подивитись відео ролики про святкування та традиції свята.

  

    Учні 5-11 класів прийняли участь у он лайн вікторині та прикрасити  та поласувати  святковим тістечком, яке самі прикрашали .  Старшокласники також виготовили та прикрасили дерево "Добрих справ класу". Малюки початкової школи  також весело, цікаво та пізнавально провели час. Вони також змогли переглянути відео , прикрасити панно, на якому діти правильно повинні були зробити розподіл продуктів на категорії. А для цього, спочатку  їм потрібно було уважно переглянути відео ролик. Школярі також під час виховної години розмалювали  тематичні малюнки, а з малюнків зробили виставку у класі. Ту Бі Шват - новий рік дерев. Це свято цілком і повністю присвячене природі та її дарам. "Як дерево приносить плід, так і кожна людина повинна приносити свої плоди". В цей день всі  учні у вигляді плодів представляють результати своєї роботи впродовж дня. А ще, як і старшокласники, прикрасили смачні тістечка, якими поласувались. Атріум школи прикрашало тематичне панно.  Оскільки  в Ту Бі Шват, по звичаю, їдять багато фруктів, особливо ті з них, якими славетна земля Ізраїлю: виноград, інжир, гранати, оливи та фініки, то композиція були із зображенням великого дерева прикрашеного квітами. Всі змогли сфотографуватись у святковій фото зоні.

 

      В результаті - діти залишилися задоволеними й веселими. Інтерактивні форми роботи, за словами педагога організатора Іванни Скупейко, значно покращують процес виховання дітей у правильному руслі. Тому школа  намагається всіляко задіяти потенціал кожної дитини  задля кращого розвитку єврейської громади. Свято також останній час набуло додаткове значення- воно закликає любов та бережне відношення до природи.

 


"СИЛА МУЗИКИ"

21.01.2021         

         Міжнародний професійний продюсерський онлайн конкурс "Сила музики" пройшов в Україні в кінці 2020 року.  У шостому  сезоні взяв  участь учень 6 класу КЗ НВК «КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО Артем Котляр. Вдалий та професійний виступ Артема дав змогу зайняти  І місце  з піснею на ідиші. Композиція та оранжировка пісні була створена криворізьким композитором Юрієм Зорею на основі  трьох пісень.

          -Пісня Dire-Gelt - гроші за зняття квартири.
          -Пісня Money із  бродвейського мюзикла «Cabaret» (кабаре) Джона Кандера.
          -Пісня Dire-Gelt.

          Такий фестиваль - Сила Музики | The Power of Music –  це міжнародний професійний продюсерський онлайн конкурс співаків, авторів пісень, музикантів-інструменталістів, композиторів. Він професійний – де  професійні музиканти і викладачі дивляться і слухають творчі роботи, оцінюють і коментують їх, щоб допомогти конкурсантам стати професіоналами. Він продюсерський – коли продюсери дивляться на конкурсантів і слухають їхні творчі роботи, щоб допомогти у продюсуванні, виданні, публікації і просуванні музики і пісень, синглів і альбомів. Створенні брендів артистів, збиранні аудиторії. Отож участь у ньому є показником високого рівня учасників і Артема зокрема.

 

          Виконана пісня входить в збірник пісень «Hetto tango» (гетто танго). Вона написана на мелодію джазового стандарту. Відродив цю народну єврейську пісню Zalmen Mlotek (Залмен Млотек) и Adrienne Cooper (Андріан Купер). Zalmen Mlotek (Залмен Млотек) – відомий американський композитор і художній керівник Національного ідишського театру. Він також відроджує і класичні пісні на ідиш.
        В склад журі ввійшли  професійні  музиканти і продюсери. Серед музикантів і продюсерів у жури: Валентина Лесик, викладач кафедри естрадного співу КМАМ ім. Р. М. Гліера, екс-солістка Київського академічного театру оперети;  Вероніка Тормахова відома композитор-аранжувальник, член Спілки композиторів України, член ASCAP (USA); викладач джазової гармонії, джазової іипровізації та інструментознавства в КМАМ ім. Р. М. Глієра на факультеті Музичне мистецтво естради; доцент кафедри музичного мистецтва КНУКІМ: джазове сольфеджіо, джазова гармонія, поліфонія, композиція, музична інтерпретація, аналіз музичних творів; Ольга Петруніна, піаніст-концертмейстер, композитор (НМАУ iм.П.I.Чайковського), аранжувальник, авторка пісень; Іван Іванов, композитор, саунд дизайнер, музичний продюсер. Власник студії “Фонограма“; Андрій Мірошниченко, головний продюсер ТО «Сузір’я Україна», директор видавництва Adver MAN Music Ukraine, автор пісень.
          Вітаємо Артема та його наставника вчителя музичного мистецтва Юлію Бецун з достойною перемогою на музичному олімпі!

ОСВІТА НА КАРАНТИНІ

15.01.2021

          З 8 січня в Україні набув чинності посилений карантин, відповідно до якого заборонено відвідування закладів освіти будь-якої форми власності, крім дитячих садочків. Обмеження буде діяти до 24 січня. Отож, як і всі школи України , КЗ «НВК «КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО перейшли на дистанційну форму навчання.

           Хочеться відмітити, що дистанційна форма навчання для школярів закладу не нова – минулого року учням довелося частково здобувати знання вдома, тому освітній процес проходить дуже вдало і з активною присутністю учнів, яка складає майже 95-100% присутність школярів на он лайн уроках. Звісно, школа розробила свої правила та рекомендації, на основі минулорічного досвіду, їх отримали всі батьки, учні та вчителі. Це надзвичайно важливо. Наприклад, учителі поінформують учнів про формат проведення уроку напередодні. Завдання, які потребують на виконання, окреслені певним відрізком часу, і діти їх виконують, а це надзвичайно організовує освітній процес.

 

            У закладі також ведуться щоденні консультації щодо використання онлайн сервісів, якщо вони необхідні і виникають раптово з технічних причин. Як вчителі, так і учні та батьки зразу отримують повідомлення. Учителі намагаються пропонувати ресурси для урізноманітнення викладання, забезпечують цікаві можливості виконання завдань. Вимушене дистанційне навчання неможливо якісно впровадити за короткий час, адже це потребує певного періоду пошуків, експериментів та навчання для всіх учасників освітнього процесу: вчителів, учнів та їх батьків. Педагоги розглядають цей виклик, як можливість для розвитку, зокрема цифрової компетентності, та вміння вчитися.

           Отож, всім нам ніколи сумувати, адже каранин не привід забувати про розвиток та отримання нових знань, активно долучившись до освітнього процесу у дистанційному режимі.

            Уже немає сумніву, що цей стрибок в онлайн-навчання за дуже короткий час став переконливим поштовхом до розвитку кожного учня, вчителя і школи загалом. Нова швидкість та реальність додає креативу у кожне наше рішення, а злагодженість роботи команди надихає і відкриває нові горизонти.ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ ЧЕРЕЗ ВЗАЄМОДІЮ УСІХ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

11.01.2021

           На виконання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Кодексу законів про працю України, постанов головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 №50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням корона вірусної хвороби (COVID-19)», Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої SARS-CoV-2», наказу департаменту освіти і науки виконкому Криворізької міської ради від 14.12.2020 № 218 «Про організований початок ІІ семестру 2020-2021 навчального року», наказу по навчальному закладу «Дотримання вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці час зимового канікулярного періоду», задля забезпечення освітнього процесу, під час дії карантину  05 січня 2021 року в КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов – ДНЗ » КРМ ДО пройшла педагогічна рада.

           Реалізація дистанційного навчання та  особливості організації освітнього процесу за дистанційною формою навчання було висвітлено у доповіді директора закладу  Наталії Костенко. Директор звернула увагу на те, що у закладі освіти   використання технологій дистанційного навчання зорієнтоване на здобуття освіти учнями, що перебувають на карантині і є повне науково- методичне та технічне забезпечення щодо здійснення дистанційного навчання вчителями. Вся інформація, щодо здійснення дистанційного навчання, розміщена на сайті освітнього закладу, рубрика «Дистанційне навчання».

           Під час виступу заступника директора з НВР Анни Ганець  було обговорено питання про  затвердження тимчасового розкладу і часу проведення онлайн уроків, та  оформлення шкільної документації, зокрема заповнення класних журналів. 
           Вчителям було рекомендовано  інструменти для здійснення освітнього процесу за допомогою елементів дистанційного навчання. Про особливості використання Інтернет ресурсів, платформ та сервісів для реалізації дистанційної освіти проінформувала всіх Марина Манько, заступник директора з НР.  Напередодні вона провела навчальні майстер класи з педагогічними працівниками, щодо можливостей використання платформи «Human школа» для здійснення дистанційного навчання.

          Важливим пунктом засідання було затвердження Положення про дистанційне навчання,  метою якого є надання освітніх послуг учням закладу освіти для набуття ними знань, умінь і навичок відповідно до навчальних програм шляхом застосування сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. Завданням дистанційного навчання є забезпечення учням закладу освіти можливості реалізації конституційного права на здобуття освіти.
         На педагогічній раді було підведено підсумки та затверджено Положення про дистанційне навчання Комунального закладу «НВК«КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов – ДНЗ»  КМР ДО.

         Сьогодні кожен з нас розуміє, навчальний заклад  справляється з викликами карантину та онлайн-освіти і якщо  у школі  призупинено освітній процес, то навчання не припиняється, а  це означає творчу співпрацю колег-однодумців над питаннями дистанційної форми навчання.

ДО УВАГИ БАТЬКІВ ТА УЧНІВ!