Перший семестр

 

Безпечні зимові канікули

22.12.2020

Розпочинаються зимові канікули — пора відпочинку, свят та розваг.

Але для того, щоб канікули були веселими й корисними, необхідно

пам ‘ятати про безпечну поведінку.

Безпека під час тривалих святкових днів безпечної поведінки у побуті та громадських місцях під час зимових канікул.

 1. Дотримуйтесь правил дорожнього руху.
 2. Дотримуйтесь правил пожежної та електробезпеки.
 3. Правильно дійте  на випадок надзвичайних ситуацій різного характеру.
 4. Дотримуйтесь правил поведінки в громадських місцях.
 5. Не забувайте про заборону користування піротехнічними виробами дітям до 18 років.
 6. Дотримуйтесь правил поведінки біля водоймищ взимку, на природі.
 7. Не забувайте, що зима – це бурульки, будьте обережні.
 8. Правильно користуйтесь газовими та електроприладами в побуті.
 9. Не  допускайте  правопорушень та насильства над дітьми.
 10.  Дотримуйтесь правил запобігання і профілактики захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену корона вірусом    SARS-CoV-2.
 11.  Не забувайте про правила щодо запобігання захворювань на грип та ГРВІ, інфекційні, кишкові захворювання тощо; надання першої долікарської допомоги потерпілим.
 12.  Не дозволяйте   перебувати дітям на територіях й місцях, що несуть загрозу життю і здоров’ю людини.
 13.  Пам’ятайте про недопустимість насилля у побуті.
 14.  Під час канікул батьки несуть відповідальність за життя та здоров’я дітей. 
 15.  Пам’ятайте – ваше життя і життя ваших дітей у ваших руках!

https://www.youtube.com/watch?v=pwKVAq7PBh4


СВІТЛО ХАНУКИ У НВК

22.12.2020

            Ось і пройшло прекрасне восьмиденне свято Ханука у КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО. Всі дні школа горіла яскравими ханукальними вогниками та була прикрашена, як того вимагає єврейська традиція. Напередодні учні прикрасили вікна своїх класних кімнат та атриум школи. У ці дні, у  дні свята вогнів, учні всіх  класуів приєдналися до привітань і бажали  всім яскравого світла в душі, виготовляючи листівки на уроках образотворчого мистецтва та ЯДС. Щастя особистого і сімейного, очищення та любові.

  

           Одним із символів свята Ханука є суфганійоти (ханукальні пончики) , які малюки початкової школи прикрашали. Вони мали нагоду стати справжніми кондитерами.  У майстер-класі з прикрашання цих смаколиків школярі прийняли участь із задоволенням. Адже потім  було дуже смачно!

 

 

           В атриумі закладу пройшов конкурс Ханукій. Переможців визначило почесне журі. А сертифікати в магазин «Цитрус» на суму від 250 до 500 гривень одержали учні 1-А класу Смоленцева Єлізавета та Роман Кізимишин, 1-Б класу Анна Ідзинська та Ганна Степанова, 3-Б класу Гліб Полтавець, 6 класу Богдан Куліков та дев’ятикласник Ілля Коган. В святкові дні для початкової школи пройшов захіз «Освітимо наш світ», який провела Мірі Штрасберг та ханукальний квест бокс для 5-11 класі з Леві Зеліксоном. Свято підійшло до завершення, в пам’яті надовго залишиться тепло, радість та весело проведений час.

   

          Вірте в чудеса, бережіть рідних і даруєте людське тепло!

ПРАВОВИЙ ТРЕНІНГ ПРОЙШОВ У НВК

11.12.2020

      До Міжнародного дня прав людини  відбулася зустріч учнів 9-11 класів КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов – ДНЗ » КМР ДО  з співробітником КМЦ вторинної правової допомоги Кожум'яко Н.Є..  Учні старших класів приймали  активну участь у тренінгу "Правова допомога  у випадку порушення твоїх прав", яких підготовили співробітники КМЦ.

  

        Старшокласники  називали  тренінг «оригінальним, повчальним та цікавим», зазначали, що було «інформативно, провокаційно», «актуально, професійно, компетентно, доступно», «потрібно в знати, …все логічно і зрозуміло» «змістовний тренінг, багато прикладів, які зустрічаються в житті». Комфортна робота  була  завдяки неймовірному  тренеру, яка підтримували енергійну атмосферу у групі.

  

        Учасники тренінгу  відзначали «позитивну» атмосферу, характеризуючи її як «дружню», «невимушену», «комфортну», «доброзичливу», «драйвову»; наголошували на задоволенні «живим спілкуванням», «відкритістю та конструктивністю однокласників» та свобода мислення і висловлювань кожного учасника


"ГАЛОПОМ ПО ЄВРОПІ "

10.12.2020

         9 грудня 2020 пройшов  виховний захід по географії "Галопом по Європі " пройшов у КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО. Захід підготувала та провела між командами 10 і 11 класів вчитель географії Соколовська Алла Анатоліївна в рамках атестації. Атестація вчителя – це рух уперед, що сповнює наше життя сенсом, мотивує до інтелектуальної та духовної праці, навчає досягати перемог, набувати досконалості.

  

             Цікава темазаходу, цікава ідея, конкурси  дала можливість розкрити свої знання з географії  учням старших класів.  Команди показали гарні знання про країни Європи,її символіку, устрій, історію і традиції. Вчитель мала можливість поділилися своїм педагогічним досвідом, професійною майстерністю, мистецтвом навчання і виховання, продемонструвати найкращі уміння, надбання і досягнення, вразити колег своїми талантами і здібностями. Слід зазначити, що активність учнів на заході була високою. Учні під час уроку проявляли інтерес і активність, практикували застосування запасу знань всестороннього  напрямку, ефективно співпрацювали під час роботи в групах і в парах, брали активну участь в різних видах діяльності. За підсумками перемогу отримали учні 11 класу. Атмосфера під час заходу була  доброзичлива, творча. Всі учні були залучені до роботи, були уважними, активними, працьовитими. І вчитель, і учні були задоволені результатом своєї роботи.

  

       Атестація ‒ це дійсно підсумок професійної майстерності вчителя, демонстрація найкращих професійних умінь, це новий етап на шляху до підняття учительського авторитету серед колег та учнів, змога проявити свої здібності. Алла Анатоліївна довела , що вона професіонал в освітній галузі.


СЛОВО ПРО СПАДЩИНУ – 2020

09.12.2020

       З 1 червня 2020 року у Криворізькому міському історико-краєзнавчому музеї проходила  ювілейна виставка-конкурс робіт обдарованих вихованців загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів Центрально-Міського району «Слово про спадщину – 2020» з нагоди Дня захисту дітей. Цього року вона мала віртуальний формат у вигляді відео-презентації. П’ять вікових категорій, 40 учасників, близько 200 робіт, виконаних у наступних техніках: гуаш, кольорові олівці, акварель, гелева ручка, писанковий розпис, петриківський розпис, витинанка, бісерне ткацтво на верстаті, традиційна українська вишивка, ґрунтований текстиль, в’язання гачком, аплікація, гратаж, м’яка іграшка, орігамі, батик, бісероплетіння, солоне тісто, вироби з кукурудзяного листя, пап’є-маше та змішана техніка були представлені цього річ.

  

        Серед нагороджених учень 3 класу КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО Дамир Соколов та його наставник і класний керівник Інесса Іващенко. Дамира нагороджено дипломом ІІІ ступеня за його творчу роботу в номінації «Декоративно – ужиткове мистецтво». Вітаємо Дамира та Інессу Володимирівну за її сумлінну творчу працю, пропаганду і підтримку українського народного мистецтва з нагоди 15-ї річниці експозиції виставкових робіт «Слово про спадщину».


СВЯТО ДОБЛЕСТІ І МУЖНОСТІ

07.12.2020

            6 Грудня — це свято пам’яті тисяч відважних воїнів, які віддали свої життя за незалежність, волю, суверенність та неподільність нашої держави.

  

  

           День Збройних сил України — це насамперед свято на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни від ворогів, піклується про безпеку та зміцнення обороноздатності Української держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу яких наша країна досі лишається суверенною незалежною державою.

          З нагоди відзначення Дня Збройних Сил України у КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов – ДНЗ » КМР ДО була організована виставка дитячих малюнків, плакатів, стіннівок на тему : «Свято доблесті і мужності». Малюки 1-4 класів на уроках образотворчого мистецтва малювали свої враження, прославляючи захисників України, свою Батьківщину та висловлювали до них пошану. Мужність, відвага і самопожертва українських воїнів є невичерпним джерелом творчого натхнення для  школярів. Діти із задоволенням  демонструють своє вміння малювати і бажання приймати участь в подібних заходах.


СВЯТКОВІ ПЕРЕТВОРЕННЯ

07.12.2020

         З чудовими святковими  перетвореннями та  малюванням кумедного сніговичка, познайомились учні першого класу КЗ «НВК « КСШ І – ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов – ДНЗ » КМР ДО  на уроці образотворчого мистецтва. Малюки експериментували з холодними кольорами, лініями, формою, відтворювали свої емоційні враження від творів мистецтва з якими познайомились під час уроку та взяли участь у виконанні творчого задуму. Результатом власної творчої діяльності першокласників, став кумедний сніговичок, який всі намалювали і вишикували у колективний танок. 

    

 

 


БАЧИТИ СЕРЦЕМ

07.12.2020

         У грудні щорічно відзначається Міжнародний день інвалідів, який нагадує нам, що поруч живуть люди з обмеженими можливостями, які потребують особливої уваги, і яким ми повинні допомогти відчути себе рівними серед здорових співгромадян. З метою виховування  у молодого покоління бажання творити добро, готовність прийти на допомогу нужденному; розвивати в учнів особистісних рис доброти, людяності, толерантності, співчуття, уміння терпляче, і з розумінням ставитись до оточуючих; сприяти формуванню у дітей, підлітків та молоді вміння та бажання відчувати чужий біль, не бути байдужим до тих, хто потребує уваги й підтримки, формувати в учнів  школи потреби творити добрі справи на  благо інших людей, учнями КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО була здійснена волонтерська допомога дітям з обмеженими можливостями КЗ "КДБІ"ДОР. Волонтерську акцію школярі закладу приурочили  до Всесвітнього  Дня людей з обмеженими можливостями.

       Учні НВК  зібрали: підгузки, миючі засоби, миючі засоби, книжки-розмальовки, набори для вишивання, малюнки за номерами, предмети для розвитку творчості, дитячі канцелярські товари та ін., які є край необхідними для дітей з обмеженими можливостями.

  

        Втілення в життя благодійної роботи  є підсумком глибокої за змістом виховної роботи, яка здійснюється в навчальному закладі. Доброчинність є найвищим проявом духовності людини. Але вміння робити добро не виникає в людині само по собі. Потрібно змалку вчити дитину доброчинності й милосердя, виховувати в ній потребу допомагати іншим. Закладені з дитячих років добро, чесність, людяність, милосердя, відповідальність за свою громаду залишаються з людиною на все її життя.

         Щиро дякуємо всім, хто долучився до акції, за милосердя, чуйність і вміння реагувати на чужий біль.


ТИЖДЕНЬ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ  У НВК

29.11.2020

         Предметні тижні у школі — одна з найцікавіших форм організації навчально-виховного процесу, можливість і для вчителя, і для учня проявити свої багатогранні здібності. Тиждень англійської мови – це завжди цікаво, пізнавально, захоплююче. У КЗ НВК «КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов – ДНЗ » КМР ДО пройшов  Тиждень  англійської мови.

          Відкриття тижня англійської мови у школярів НВК розпочалося з конкурсів малюнків та плакатів на різні теми: «My favourite month», «My favourite occupation», «My favourite sport», «English speaking countries». Діти виконували проектні роботи, виступали з доповіддями, переглядали інформативні відеокліпи та виконували цікаві завдання.

    

           Упродовж тижня англійської мови учні молодших класів НВК створювали прекрасну експозицію з різних тем. Дуже жваво та креативно проходили  вікторини  серед команд учнів середньої ланки.  За допомогою різних конкурсів учні  вдосконалювали навички говоріння англійською мовою, розвивали логічне мислення, пам’ять, увагу, а також відтворили деякі традиції британської культури. Отож мовна атмосфера на уроках створювалась за допомогою текстового матеріалу, музики та пісень англійською мовою. Учні продемонстрували добре володіння англійською мовою. Вчителі англійської мови Дар’я Степанченко, Татьяна Тихонова, Юлія Олару, Марина Біла використовували надзвичайно  цікаві та сучасні теми завдань на протязі всього тижня. Вчителі з з розумінням підійшли, що важливу роль такі форми роботи відіграють на різних вікових етапах, починаючи від вивчення англійської мови у початковій школі і завершуючи у старшій школі.

    

           Не менш цікавим був наступний день. Вихованці закладу  подалися у світ Disney, де зустріли улюблених персонажів мультфільмів, пограли в ігри, а наймолодші школярі  приєдналися до створення виставкової експозиції з темою «Му ABC». Після Disney діти вирушили на екскурсію у «Світ Англійської», де поринули у світ англійської, і подивилися на результати своєї роботи.

           В кінці тижня було підведено підсумки та пройшло нагородження учасників грамотами.  Дякуємо вчителям англійської мови за наповнений різноманітними подіями тиждень! Англійська мова - це цікаво!

           Проведення предметних тижнів, зокрема з англійської мови, дає учням можливість розкрити власні інтелектуальні, мовленнєві та творчі здібності школярів, проявити себе у різних ситуаціях та ролях, дізнатися багато нового, зацікавитися, а можливо й визначити свою подальшу долю, дізнавшись про власні вподобання, та усвідомлено вивчати предмет.

  


«ENGLISH QUEST» В РАМКАХ АТЕСТАЦІЇ

29.11.2020

          Значення англійської мови в сучасному світі настільки велике, що її знання не є розкішшю. Її вчать скрізь: у школах, університетах, на курсах. Будь-яка освічена людина просто зобов'язана володіти англійською мовою, тому що саме вона є ключем до подальшої самоосвіти та самовдосконалення. Хочете подорожувати і не відчувати себе білою вороною, а вільно спілкуватися з людьми різних національностей? Хочете стати студентом закордонного університету? Хочете престижну роботу з просуванням по кар'єрних сходах? А, може, ви бажаєте працювати закордоном? Порада одна – вивчайте англійську мову.

           З нагоди тижня англійської мови, в рамках міжатестаційного періоду та за для  покращення вивчення англійської мови, вчитель англійської мови КЗ « НВК « КСШ І –ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО Олару Юлія Юріївна провела відкритий захід для учнів 7, 8 та 11 класів «The World of English» . Захід пройшов у форматі квесту.

  

            Активна участь у квесті не тільки поглибила знання з англійської мови, а й стала джерелом позитивних емоцій, мобілізації творчих зусиль і, як наслідок, підвищила мотивацію до вивчення мови та культури іншої країни. Учні виконували завдання індивідуально та групами переміщувались по станціях, на яких працювали одинадцятикласники.  Під час квесту були застосовані як традиційні, так і інноваційні форми та методи, які використала Юлія Олару. Завдання гри передбачали застосування учнями знань лексики, отриманих на уроках іноземної мови. Зокрема, окрім завдань для розвитку навичок діалогічного мовлення, читання та письма, учні працювали в інтернет просторі. Школярі закладу  показали чудові знання з англійської мови.

  

           Учні отримали море позитивних емоцій та мотивації від квесту. Дякуємо Юлії Юріївні за цікавий та пізнавальний захід. А також вітаємо 7 клас з перемогою!

  

         Знання англійської мови в сучасному світі є своєрідним вікном у світ. Володіючи цією мовою міжнародного спілкування, можна досягти поставлених цілей за допомогою нових можливостей. І всі обов'язково зрозуміють, що значення англійської мови не перебільшено! 


ПАМ'ЯТАЄМО...

        ПАМ'ЯТЬ – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р. Голодомор став  страшною сторінкою в історії нашої держави, який  забрав життя мільйонів людей. Жахіття тривало 17 місяців – з квітня 1932 року до листопада 1933 року. За різними даними, загинуло від 4 до 7 млн людей, хоча деякі історики вказують про 10-11 млн загиблих. Щороку в четверту суботу листопада світ відзначає день пам'яті жертв Голодомору . Під час вшанування пам’яті жертв голодоморів,  26 листопада у КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов- ДНЗ» КМР ДО  проведено ряд заходів, а саме організовано відео лекторій «Запалимо свічки пам’яті». Класні керівники провели  виховні години  «Пам’ятаємо. Сумуємо. Застерігаємо» та «Україна пам’ятає». Отож, кожен розуміє, що без минулого немає майбутнього. Пам'ятаючи про це, ще змалку прищеплюємо учням розуміння необхідності вивчати історію. Школярі повинні знати, що в історії нашої держави були і щасливі, і сумні дні.

    

  

  

  

        Про трагичні сторінки історії України, пов“язані із голодомором, дізнавались сьогодні і   учні початкової школи. Діти із сумом в очах слухали розповіді  про ці жахливі події , виготовили квіти незабудки  та також приєднались до акції вшанування пам’яті померлих українців. Малюки в цей день познайомилися з історичною драмою 1932-1933 років та  виготовили маленькі декоративні свічечки , якими прикрасили композицію. Учні читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролики Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомори» та «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!». Ця виховна година запам’яталась усім завдяки емоціям суму, жалю і співпереживання, які відчувалися у кожному слові і русі її учасників. Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1933 року все одно хвилюватиме серця людей.


У НВК ПРОЙШЛА АКЦІЯ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

26.11.2020

       Щорічно з 25 листопада по 10 грудня у регіонах України в рамках Всесвітньої акції «16 днів проти насильства» проводяться  різноманітні заходи, спрямовані на те, щоб привернути увагу суспільства до проблем насильства в сім’ї, торгівлі людьми, захисту прав дітей, жінок та інше. Ця акція була започаткована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році. Власне тоді і визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Особовий склад Національної гвардії України третій рік поспіль долучається до цієї акції.

        В цей день у КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО відбулася зустріч учнів 9-11 класів НВК з науковим співробітником Криворізького факультету Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ МВС України Римою Юрченко,  яка провела бесіду з елементами тренінгу щодо «Запобігання гендерному насильству». Крім цього, в  закладі проведено чимало заходів на формування учнівської свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства. З учнями проводяться бесіди, присвячені вирішенню конфліктів, запобіганню торгівлі людьми та протистоянню насильству над дітьми з боку дорослих.

  

     Мета заходів та акції “16 днів без насильства” – привернення уваги учнів до проблем насильства в дитячому та учнівському колективах та протидії насильству в сім’ї. Будьте уважними до людей та особливо дітей, які вас оточують, та не залишайте їх у біді.


УРОКИ В РАМКАХ МІЖАТЕСТАЦІЙНОГО ПЕРІОДУ

20.11.2020

      19 листопада в КЗ «НВК КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов – ДНЗ » КМР ДО пройшов відкритий урок в рамках атестації з біології. Вчитель біології Алла Соколовська провела урок в 7 класі з теми  «Різноманітність молюсків та їх значення в природі и житті людини».          

  

       Алла Анатоліївна поставила за мету: поглибити знання учнів про різноманітність молюсків, з'ясувати значення молюсків у природі  та житті людини. Удосконалити  навички самостійної роботи з додатковим матеріалом, розвивати пізнавальний інтерес та вміння застосовувати набуті знання на практиці, формувати розуміння того, що людина- частина природи. Вчитель використала під час уроку різні форми й методи роботи з учнями, які сприяють глибокому засвоєнню ними навчального матеріалу, підвищенню рівня їх навченості, впливають на ефективність і результативність навчально-виховного процесу. Вона також продемонструвала продемонстрували майстерність щодо впровадження елементів новітніх педагогічних технологій, використання інтерактивних методів навчання, вміння оригінально поєднувати теорію з практикою, що значно впливає на підвищення рівня знань учнів.

  

      Під час уроку активно використовувалися ігрові моменти, створювалися «ситуації успіху», що розвивало пізнавальний інтерес і активність учнів, знімало втому, дозволяло втримати увагу семикласників. Творче ставлення до роботи таких педагогів забезпечує високу якість навчання школярів. Вдало поєднані диференційований та індивідуальний підходи розкривали потенціал кожного учня, здатність працювати в команді, оцінювати власні можливості, порівнювати їх з досягненнями товаришів, відчувати рівень складності розв’язуваних завдань, контролювати результат.


ВІТАЄМО З НАГОРОДОЮ!

20.11.2020

            Вітаємо учня 6 класу КЗХ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО  Артема Котляра з почесною нагородою за участь у Всеукраїнському фестивалі дитячої та юнацької творчості «Срібне джерельце» в номінації «Естрадний вокал». Юний вокаліст нагороджений дипломом ІІІ ступеню та кубок. Вітаємо Артема та його керівника вчителя музичного мистецтва Юлію Бецун з почесною нагородою. Творчих злетів тобі, юне дарування!

  


ІННОВАТИКА В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ

 19.11.2020   
  
     Свій досвід роботи й досягнення у галузі інноватики та науково методичного супроводу розвитку освіти КЗ «НВК «КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов – ДНЗ » КМР ДО  щорічно представляє на виставках Міжнародного та Всеукраїнського рівня .
       12-14 жовтня 2020 р. відбулася Дванадцята Міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті» й виставка освіти за кордоном «World Edu». Організувала й провела виставку Компанія «Виставковий Світ» за інформаційної та методично-організаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України.

    Міжнародний Освітній Форум - професійний представницький захід галузі освіти України представив  виставку національних закладів вищої освіти, наукових установ, обласних і міських органів управління освітою, закладів професійної (професійно-технічної) освіти та науково-методичних центрів, закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти серед яких і наш заклад, який було відмічено та нагороджено дипломом. «Інноватика в сучасній освіті» - єдиний професійний форум освітніх, наукових і науково-технічних інновацій в Україні, на якому широко представлені інноваційні досягнення галузі освіти. Це ефективний майданчик для презентації інноваційних освітніх матеріалів і досвіду, обговорення освітніх проектів, конструктивного спілкування між виробниками сучасних технологій та їх безпосередніми користувачами, професійне інформаційне поле для ділових контактів із розвитку науково-технічних досліджень, академічного обміну школярами, студентами, викладачами, обговорення аспектів упровадження сучасних технологій, методик безпосередньо в навчальний процес. Вітаємо та бажаємо нових досягнень!

ТРАДИЦІЇ ТА КУЛЬТУРА

17.11.2020

      Тиждень української писемності та мови, залишив в серцях учнів приємні спогади та незабутні враження. Протягом тижня були проведені різноманітні заходи. В рамках святкових днів,  учні 5 класу НВК на уроках трудового навчання створювали  українську народна ляльку та оберіг – ляльку мотанку. Під час роботи школярі познайомились  з матеріалами, які використовують для виготовлення ляльки - мотанки. Поглибили   свої знання про традиційні способи виготовлення ляльки, удосконалили  знання про особливості технологічного процесу та розширили  кругозір про культурні традиції своїх предків. П’ятикласники познайомились  з історією виникнення ляльки-мотанки як уособлення образу людини, навчились визначити символіку народної ляльки та створювати власну ляльку-мотанку. 

  

   

    

    МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС ЗНАВЦІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА

17.11.2020

           9 листопада 2020 року розпочав свою роботу  ХХІ Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика. Мовний марафон, традиційно стартує в День української писемності та мови, об’єднує учнів 3-11 класів закладів загальної середньої освіти, слухачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та фахової передвищої освіти, а також студентську спільноту закладів вищої освіти.

  

      16 листопада у КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО відбувся шкільний етап ХХІ  Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика, який символізує вшанування пам'яті тернистого шляху становлення мови та прагнення зберегти, вдосконалити, передати нащадкам найкоштовніший скарб. Конкурс, має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. За останні роки кількість учасників конкурсу сягала 5 млн людей з-понад 20 країн світу.

  

  

          Виконуючи конкурсні завдання, діти показували не тільки знання граматичного матеріалу, але і те, як вони знають українські прислів’я та приказки, уміють творити і фантазувати.

  

        Ще Панас Мирний говорив: "Найбільше і найдорожче добро в кожного народу - його мова. Ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування".

  


ЛЮБІТЬ УКРАЇНУ У СНІ Й НАЯВУ, ВИШНЕВУ СВОЮ УКРАЇНУ,

КРАСУ ЇЇ ВІЧНО ЖИВУ І НОВУ І МОВУ ЇЇ СОЛОВ'ЇНУ !

 

 

 

 

 

 

 

 


ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ

11.11.2020

       Спробуйте уявити один день свого життя без мови: ось ви прокинулись, мовчки одягаєтесь, снідаєте, йдете до школи. А що тут? Друзі мовчать, ніхто ні з ким не спілкується, тиша.  Життя без мови складно уявити, адже мова це найбільше і найдорожче багатство кожного народу.

  

        У КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО  відзначили День української писемності та мови. У програмі святкування було чимало цікавих заходів. На першому уроці вчителі молодших класів   провели культурно-освітній ранок «Найдорожча рідна мова».

  

        До Дня української писемності та мови всі учні  долучилися до флешмобу «Українська вишиванка, так  учні 2-Б класу провели конкурс читців-декламаторів. В закладі пройшла виставка малюнків учнів 1-4 класів «Наша мова калинова». Учні 5 та 10 класів разом з вчителем української мови Оленою Теплицькою написали диктант, звернулися до історії виникнення письма, та  удосконалили свої уміння, розв’язуючи цікаві завдання з української мови. Світлана Раєцька провела лінгвістичну гру «Територія слова», конкурс «Ерудит», мовознавчий турнір «Гра словами, гра в слова» та мовознавчу вікторину «У рідному слові велика сила». Також школярі 5-11 класів написали радіо диктант.

     Головна мета заходів  - показати всю красу та велич української мови через різнобарвність української пісні, вірші, малюнки, українську вишиванку, що в свою чергу сприяє об’єднанню учнівського колективу та вихованню справжніх патріотів.

  

      Поки житиме пам’ять, доти житиме й сам народ. Цей висновок зробили всі учасники свята, яке насправді виховує почуття любові до української мови, гордості за нашу рідну Україну, за людей, які мають таку багату спадщину.


НАГОРОДИ МІСЬКОГО ГОЛОВИ

23.10.2020

         З метою надання адресної підтримки талановитим дітям і молоді, які мають особливі досягнення в галузі освіти, науки, культури й мистецтва, фізичної культури і спорту, у сфері студентського самоврядування та молодіжного руху жовтні 2020 року в колізеї виконкому Криворізької міської ради відбувся десятий  рік поспіль традиційний міський захід з нагородженням відзнакою Криворізького міського голови обдарованих дітей і молоді за вагомі особисті досягнення, що сприяють суспільно-економічному розвитку міста та утвердженню його авторитету на державному рівні. Програма заходу була представлена п’ятьма номінаціями: «За спортивні досягнення»; «За творчі досягнення»; «За інтелектуальні досягнення»; «За наукові досягнення»; «За внесок у забезпечення розвитку студентського самоврядування, молодіжного руху» та показовими виступами лауреатів відзнак. Вручав відзнаки Криворізький міський голова Юрій Григорович Вілкул.

  

         Приємно бачити в ряду претендентів на нагороду ученицю 4 класу КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО Анастасію Верповську. Творча дитина з великою кількістю досягнень у галузі мистецьких дисциплін, інтелектуальних показників, Анастасія заслуговує на високу нагороду від міського голови.  В цей день по особливому для неї і сонечко світило і настрій був піднятий, адже вона стала заслужено на сходинку вище і це підтверджує її нагорода. Вітаємо Анастасію  з перемогою, тепер вона  знає  як крокувати на шлях до Олімпу. Вперед до нових рекордів! У добрий час, Настюша!

         В цей день була відзначена нагородою також і молодий педагог- організатор НВК Іванка Скупейко,  яка отримала відзнаку криворізького міського голови у номінації "За наукові досягнення". Вона була учасницею  Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Початкова освіта» (Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського) з темою «Формування підприємливості та фінансової грамотності учнів 2 класу у контексті освітніх інновацій » . Тепер Іванка в складі педагогічного колективу НВК  і приємно знати, що вона в майбутньому принесе чимало нагород на педагогічному тлі. Вітаємо Іванку з нагородою за наукові досягнення!

 

         Дякуємо,  вам,  за вашу щоденну творчу працю і щоденний розвиток. Ваш успіх – це успіх нашого закладу, нашого міста і нашої країни!


ПЕРШІ КРОКИ ДО ПЕРЕМОГИ

23.10.2020

        Перші успіхи учнів 1- Б класу Ткаченко Поліни та Сумароки-Кагановіч Єлизавети у шкільній всеукраїнській дистанційній олімпіаді « Всеосвіта Осінь – 2020». В  олімпіаді брали участь учні шкіл, гімназій, ліцеїв, коледжів, технікумів та інших закладів дошкільної та загальної середньої освіти. Нагороди видавалися  двома мовами – українською та англійською. Дівчатка мали  можливість відповідати на завдання у режимі онлайн та офлайн. Перевірка відбулася автоматично.

  

       Готувала до конкурсу юних знавців їхній наставник – класний керівник Анастасія Золотухіна. Анастасія сказала, що якщо вкласти в своїх учнів маленьке зерно,  в майбутньому воно проросте величезним деревом і віддячить вам багатим врожаєм! Вітаємо з перемогою та пишаємося!  Бажаємо учням та їх педагогу подальших успіхів і звершень.


  ПОЧЕСНІ  НАГОРОДИ ЗАКЛАДУ

22.10.2020

        КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО  нагороджено двома почесними нагородами за високі досягнення в ході реалізації (2015-2020 роки) обласного науково-методичного проекту «Освітні стратегії соціалізації особистості громадського суспільства» та за друге місце в огляді-конкурсі з благоустрою міста, присвяченого Дню Незалежності України в номінації «Кращий благоустрій загальноосвітнього навчального закладу».

  

        Почесне друге місце в огляді-конкурсі  заслужено показало та розкрило, які   сприятливі умови для комфортного навчання та виховання учнів закладу існують уже сьогодні. Які зусилля прикладаються для  надання якісної освіти та збереження здоров’я учасників навчально-виховного процесу. А також освітлена можливість створеного нового освітнього простору у навчальному закладі та які існують сприятливі умови проведення дозвілля для усіх вікових категорій школярів.
         Реалізація  обласного науково-методичного проекту розкрила творчий  потенціал дітей, адже педагогічний колектив вірить, що кожна дитина обдарована і талановита. Місія школи,  на протязі реалізації проекту, створила  умови соціалізації особистості,  формування в учнів високої культури поведінки, творчих здібностей і талантів. Пріоритетом у роботі навчального закладу на протязі 5 років  стало: «Соціалізація особистості громадського суспільства приведе до успіху кожну дитину!»
         Вітаємо заклад з почесними нагородами та бажаємо наснаги надалі !

НЕЗАПЛАНОВАНІ ДОВГОСТРОКОВІ КАНІКУЛИ

19.10.2020

          Департамент освіти і науки з урахуванням рекомендацій Міністерства освіти для запобігання поширенню коронавірусу COVID – 2019 серед учасників освітнього процесу вніс зміни щодо терміну тривалості осінніх канікул, а саме: з 19.10.2020 по 30.10.2020.

Згідно вищезазначеного:

- 16.10.2020 з учнями проведено первинний інструктаж з безпеки життєдіяльності на період осінніх канікул, з розглядом питань щодо запобігання та профілактики захворювання на гострі респіраторні хвороби, спричинені коронавірусом COVID -19, із записом у  журналах установленого зразка;

- проведено роз’яснювальну роботу з батьками дітей, щодо попередження нещасних випадків під час осіннього відпочинку тощо;

- про виявлення захворювання на COVID -19 або перебування учнів на самоізоляції необхідно повідомляти у терміновому порядку.

Ідучи на канікули, ПАМ'ЯТАЙ:

- Про дозвіл гуляти лише у призначених для цього місцях: на ігрових майданчиках, біля будинків, школи, у скверах і парках.

- Про суворе дотримання правил дорожнього руху, про поведінку у транспорті, дотримання маскового режиму відносно  COVID -19, ПП при посадці і висадці із транспорту.

- Про дотримання правил протипожежної безпеки при користуванні електроприладами (телевізором, праскою, холодильником) та газом.

- Про правила поведінки у місцях громадського перебування (під час екскурсій, культпоходів, зустрічей тощо).

- Про правила поведінки біля ліній електромереж, залізничного полотна, поблизу водоймищ, на воді та льоду, поряд із будівельними майданчиками, відкритими люками, біля відкритих вікон, на балконі, сходах тощо.

- Про правила користування і правила поведінки у ліфтах.

- Про правила користування гострими, колючими предметами, ліками, протипожежним, сільськогосподарським, будівельним та іншим інвентарем.

- Про необхідність мити руки перед вживанням їжі, після ігор, фізичної праці, відвідування туалету.

Категорично забороняється:

- чіпати незнайомі і вибухонебезпечні предмети;

- грати на проїжджій частині вулиці або поблизу неї;

- відходити далеко від будинку, в якому мешкаєш;

- обігрівати приміщення газом;

- розпалювати вогнище;

- лазити по деревах і дахах;

- грати із чужими тваринами;

- збирати незнайомі види грибів і ягід;

- пити сиру воду;

- самостійно виїжджати за місто, в ліс без супроводу дорослих (вчителів або батьків);

- вступати у контакт та впускати у квартиру або будинок незнайомих людей;

- перебувати на вулиці пізніше, ніж о 21.00.

ОБЕРЕЖНА ПОВЕДІНКА ПІД ЧАС КАНІКУЛ – ЗАПОРУКА ЖИТТЯ І ЗДОРОВ'Я!

Увага! Під час канікул відповідальність за життя та здоров’я дітей несуть батьки!

ПРИЄМНИХ ТА БЕЗПЕЧНИХ ВАМ КАНІКУЛ!!!


ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

15.10.2020

      14 жовтня -визначна дата, яка уособлює мужність, героїзм, незламність національного духу оборонців та визволителів рідної землі. День захисника України – свято не тільки військових, а й свідомих громадян, які вболівають за долю нашої країни. Козацтву ж належить особливе місце в історії України й історичній пам’яті народу. Класні керівники  1-11 класів КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов – ДНЗ» КМР ДО креативно підійшли до проведення єдиної виховної години до Дня захисника України та Дня українського козацтва.  Для учнів молодших класів було проведено майстер клас «Мій український прапорець». Для школярів середньої та старшої ланки були проведені конкурси та змагання, вікторини та творчі завдання, бесіди та привітання. Семикласники провели  виховну годину з елементами тренінгу. Але ж яке ж свято без подарунків для наших хлопців? Кожен з них одержав футбольний м’яч. В 1-А класі пройшли  змагання між хлопчиками «Зростаємо мужніми». Під час цих змагань хлопчики демонстрували свою силу, спритність, швидкість та кмітливість. За результатами декількох  конкурсів стало зрозуміло, що в класі перемогла дружба!

  

      Протягом дня лунали вітання та щирі побажання нашим хлопчикам, майбутнім захисникам Батьківщини. Ми дуже вдячні тим, хто, ризикуючи власним життям, захищає нашу Україну, береже добробут в українських оселях та бореться за мир на рідній землі. Ми дякуємо солдатам України, які зараз перебувають у зоні АТО. Нехай ваші сила і мужність завжди опираються на любов та підтримку рідних і близьких людей. Міцного здоров’я, успіхів і надійного тилу! Нехай вам завжди буде кого захищати, але не буде від кого! А найголовніше – швидше повертайтеся живими і здоровими, бо вдома вас люблять і чекають!

  

  


ІГРАШКА СВОЇМИ РУКАМИ

 15.10.2020

      Вчити учнів бачити спільне і відмінне у реальній і декоративній формах, вчити розуміти значення візерунків, що прикрашають іграшку, знайомити дітей з особливостями народних іграшок, привернути  увагу до різноманітності художніх оформлень,  ставить за мету на уроках трудового навчання під час виготовлення м’якої іграшки, вчитель КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов – ДНЗ » КМР ДО Лариса Повх.

    

        Найкраща іграшка - це іграшка, виготовлена своїми руками. Учні 6 класу на перших уроках знайомляться з  історією м`якої іграшки,  з видами іграшок за призначенням, матеріалами з яких виготовляють іграшки, технологією виготовлення м`якої іграшки. Саморобна іграшка набула останнім часом величезної популярності. Результатом є практичне завдання, яке напрочуд стає оригінальним, незвичайним, цікавим і приємним , як подарунком так і оцінюванням. Отож, всі шестикласники долучились до мистецтва створення іграшки.

  

  


ОРГАНІЗАЦІЯ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

14.10.2020

          За підтримкою КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників » КМР на базі Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ № 79 13 жовтня пройшов районний інтерактивний тренінг для вчителів освітньої галузі «Мистецтво»  з теми «Технології дистанційного навчання у сучасній мистецькій освіті».
          Цього року карантин змусив майже всі країни переглянути свої освітні стратегії, а українським вчителям, батькам та учням буквально за тиждень довелося перейти на дистанційний режим навчання. Для багатьох шкіл організація віддалених занять виявилася викликом, з яким упоралися далеко не всі. Проте дистанційна освіта створює багато можливостей для залучення сучасних технологій та пошуку нових методів викладання, тож головне сьогодні, допомогти педагогам дізнатися про них, розібратися в методиках і новітніх підходах освіти онлайн, зробити її максимально ефективною в умовах, що склалися.

            Саме для цього зібралися вчителі освітньої галузі «Мистецтво»,  щоб запропонувати та надати вчителям допомогу у дистанційному навчанні, відповідно до сучасної державної освітньої політики, Концепції Нової української школи та Стратегії реформування освіти Україні.

           Інтерактивний тренінг відкрила керівник РМО Світлана Нестерова, яка окреслила тему, мету та ознайомила з планом роботи. В теоретичному блоці виступила вчитель КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов – ДНЗ » КМР ДО керівник ШМО закладу Лариса Повх, яка познайомила вчителів з авторською програмою та використанням її  в умовах дистанційного навчання. Світлана Нестерова запропонувала вчителям  використання на онлайн уроках простих інструменті, які в дозволять оптимізувати комунікацію з учнями, покращити планування, а також створювати якісні електронні навчальні матеріали. Вона також  особливу увагу приділила цифровій безпеці.

          Наприкінці тренінгу вчителі обговорили запропоновані технології та рекомендації. В цілому, тренінг пройшов у творчій атмосфері, учасники якого плідно й ефективно працювали як у теоретичному блоці, так і в практичній частині. Проведення таких методичних заходів сприяє обміну досвідом серед педагогів, підвищенню їх фахової майстерності. Педагоги зазначили, що тренінг був надзвичайно цікавим та творчим. І, наостанок, кожен з присутніх погодився з думкою, що бути лідером зараз – це не примха, це – сучасні реалії, під які треба адаптуватися, щоб не втратити зв`язок з сьогоденням.


ОБИРАЮ ЗДОРОВ’Я!

09.10.2020          

 

       У рамках Тижня здорового способу життя «Я обираю здоров’я», який проходив у КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов – ДНЗ» КМР ДО з 05.10.2020 року по 09.10.2020 року,   в межах якого навчально-виховна робота була направлена на формування в учнів світогляду, спрямованого на здоровий спосіб життя. Впродовж тижня вчителями, класними керівниками та вихователями були проведені різноманітні заходи з пропаганди здорового способу життя з використанням здоровʼязберігаючих технологій. До учнів 5-6 класів  завітав старший інспектор полку патрульної поліції у місті Кривий Ріг – Роман Микитин. Поліцейський провів бесіду «Небезпека на дорогах- небезпека твого життя». Учні активно брали участь у спілкуванні, ділилися своїм досвідом та почули відповіді на питання, що їх хвилювали. Не менш цікавою була зустріч інспектора з учнями 9-11 класів «Крок назад від шкідливих звичок», де учні мали можливість подискутувати після перегляду соціального відео. Учні 5-8 класів виготовили листівки  «Курінню - Ні!» , 9-11 класи  плакати «Алкоголю - Ні!» В бібліотеці закладу пройшла тематична виставка літератури з теми «Я обираю здоров’я», а класні керівники провели години спілкування «Короновірус. Ваш надійний захист-ви самі». Для вихованців ГПД демонстрували  профілактичну казка про шкідливість паління. З соціальним педагогом Аллою Соколовською та вчителем фізичної культури Станіславом Сульжуком проводились тренінги «Шкідливі звички та їх наслідки» для учнів  та  практичні заняття про надання першої домедичної допомоги.

  

           Ось і підійшов  до завершення тиждень присвячений Міжнародному дню здоров'я. Відомий педагог В.О. Сухомлинський писав: "Я не боюся ще й ще раз повторювати: турбота про здоров'я - це найважливіша праця вихователя". Турбуються про своє здоров’я і вихованці нашого закладу, а проведені заходи закріпили в учнів розуміння, що бути здоровим – це модно! Учні дійшли висновку, що життя неповторне і в кожного своє. Людина від природи має певні здібності і таланти, вона наділена розумом, тому здатна творити свою долю, але для цього потрібно працювати над со­бою, формувати характер, волю, хороші звички, різноманітні вміння і навички, вдосконалювати дух і тіло, мати активну життєву позицію.


СВЯТО СУККОТ ПРОЙШЛО У НВК

09.10.2020    

   

    Протягом  єврейського свята Суккот (свято шалашів), у  КЗ «НВК «КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО з другого  жовтня у атриумі закладу проходила  виставка пробок школярів 1-5 класів. Учні школи активно взяли  участь у виготовленні макетів шалашу і максимально зберегли вимоги до традицій його побудови. Діти оздоблювали шалаші макетами дитячих меблів (столиками, стільчиками) та прикрашали столики фруктами та смаколиками.  В ці дні у закладі працювала фото зона, де учні могли фотографуватися та веселитись. Для всіх школярів пройшов квест. Малюки 1-4 класів побували на стаціях «Лулав», «Етрог», «Адас», «Арава», «Шалаш». На майстер класі вони виготовили макет сувою Тори у чохлі, співали разом з Юлією Бецун традиційні єврейські пісні, відгадували завдання з традицій та відповідали на питання. На дітей чекали цікаві та веселі завдання. Дівчатка з цікавістю склададали пазли-символи свята – Етрог, Лулав, Арава і Адас, а хлопці відшуковували символи у спортивній естафеті. Всі діти  отримали море позитивних емоцій і радості!

  

      Старшокласники проводили заняття у шалаші, де з ними  проводили цікаві ігри, школярі також  прикрашали сукку, розгадували кросворди. Більше всього всі  чекали станцію Етрог, де вони разом із заступником  з традицій об’єднали символи свята та почастували святковий пиріг.


ДЕНЬ ЗАХИСТУ ТВАРИН

 05.10.2020

          4 жовтня – Всесвітній день захисту тварин. Відзначається в день пам’яті Франциска Ассизького (засновника відомого чернечого ордену францисканців, помер 4 жовтня 1226 р.), мислителя і філософа, який проповідував любов до всього живого на Землі. Трепетне ставлення до будь-якого прояву життя, до всіх істот, які живуть, здатність співчувати і відчувати їх більш гостріше своєю  власною душею зробили його святим, шанованим у всьому світі.

  

         До Дня захисту тварин в класних колективах КЗ "НВК " КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов- ДНЗ" КМР ДО  пройшли уроки Доброти під загальною назвою "Ми відповідаємо за тих, кого приручили" з метою виховання любові до тварин, поваги до вірності, відданості домашніх улюбленців; почуття відповідальності за приручених тварин, розуміння цінності та недоторканності іншого життя.

         Діти розповідали про своїх домашніх улюбленців, читали вірші про тварин, розповідали притчі про відданість четверолапих своїм господарям, а для учнів початкової школи класні керівники проводили  пізнавальну гру "Брати наші менші", цікаві запитання, ребуси та кросворди стали повчальними та корисними для дітей,  провели виховну годину, де вкотре проговорили, як стати вірним другом природі.

           Представники тваринного світу радують нас своєю грацією і красою, дивують силою, швидкістю, спритністю. Вони – природна окраса нашої планети і потребують любові, турботи і захисту.


ДЕНЬ УЧИТЕЛЯ ВІДМІТИЛИ У ЗАКЛАДІ

  02.10.2020           
       Професійне освітянське свято відмітили у КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО. Школярі активно готувались до свята, а особливо учні випускного класу. Вчителів у святково оформленому атриумі  зустрічали старшокласники, які пропонували учителям витягнути з кошика побажання, які були приготовлені заздалегідь. Музика, квіти, святковий настрій стали приємним початком робочого дня. В цей день був днем учнівського самоврядування. На один день у школі відбулися великі зміни – до роботи взявся новий педагогічний колектив, а саме найстарші учні нашого  закладу, які проводили уроки у 1-5-х класах із різних предметів.

      Вони готувалися і хвилювалися. Робочий день виявився нелегким, але успішним, про що старшокласники говорили після уроків. Кожен мав можливість побачити і подумати про те, якою є професія вчителя. Ось що найбільше запам’яталося старшокласникам-вчителям про цей день: «Минулого тижня в нашій школі проводився День самоврядування. Цього дня одинадцятикласники проводили цікаві і незабутні уроки для школярів. Ми  були вчителями математики, ЯДС (початкова школа), історії, образотворчого мистецтва, трудового навчання та ін. Як тільки продзвенів дзвоник на перший урок, ми трішки розгублювались, але зайшовши в клас і побачивши усміхнені обличчя дітей, ми одразу ж усміхнулись їм у відповідь та приступили до своїх обов’язків. Вразило нас те, що в кожному класі діти поставились з відповідальність та захопленням до уроків. Дітям початкової школи уроки сподобалися, бо все проходило цікаво і захоплююче, можна було трішки розслабитися, отримати нові враження, познайомитися з «молодими вчителями», які вклали у свої уроки не тільки набуті знання, але й частинку душі. А діти це, безперечно, відчувають! З 5 класом ми грали цікаві ігри, розв’язували кросворди на історичну тематику, оскільки це був урок-узагальнення. Таким чином ми повторили весь вивчений матеріал. Дуже приємно ще те, що цей день і спілкування з дітьми не закінчилось тільки проведенням уроків. Учні вітались із  нами в школі, намагались всіляко продовжувати спілкуватись. А для себе ми зробили висновки, що насправді робота вчителя є дуже непростою і вимагає багато зусиль та терпіння».

  

    

     Цей день  подарував всім  багато позитивних емоцій. Всі відчули, як серйозно старшокласники віднеслись до уроків, вони вражали своїми знаннями. Також дуже приємним було і те, що малюки з повагою ставились до ”вчителів”. Всі запам’ятається цей день на все життя.


ДЕНЬ ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ

 02.10.2020    

        Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україні це також і День ветерана. В рамках цього дня, учні КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО також приєдналися до світової спільноти і відзначили цей день у закладі. Діти повинні розуміти, що люди старшого покоління – джерело народної мудрості, а їх практичний життєвий досвід, невичерпна енергія та оптимізм – нерозривний місток, який з’єднує покоління. В школі пройшла виставка малюнків «З повагою до людини похилого віку»,  яка привернули увагу учнів старших класів  до проявлення турботи про людей старшого покоління малюками початкової школи. Дітлахи в малюнках зобразили свої близьких і рідних і показали як  вони вшановують людей похилого віку щирим, добрим словом, надають посильну допомогу, дають змогу їм відчути себе потрібними суспільству. Піклування про ближнього має стати нормою нашого повсякденного життя.

  

  

      Турбота про громадян похилого віку, ветеранів та інвалідів необхідна кожної хвилини не як відзначення святкової дати, а як повага до людей, які своєю багаторічною працею заслуговують на глибоку пошану нащадків. Пам’ятаймо і надалі про свій невідплатний борг перед ветеранами та громадянами поважного віку. Робитимемо все, щоб вони щоденно відчували повагу і турботу, мали гідний рівень життя та не втрачали суспільної активності. Нехай в цьому стрімкому світі завжди по особливому світиться родинний теплий вогник – вічне джерело наснаги й любові!


ВИСТАВКА ДО СВЯТА СУККОТ

   02.10.2020 

     Виставка, присвячена святу Суккот (свято шалашів) відкрилася в КЗ «НВК «КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО другого  жовтня у атриумі закладу. Школярі 1-5 класів активно прийняли участь у виготовленні макетів шалашу і максимально зберегли вимоги до традицій його побудови. Діти оздобили шалаші макетами дитячих меблів (столиками, стільчиками) та прикрасили столики фруктами та смаколиками.  Молодці!

 


ГОТУЄМОСЬ ДО СВЯТА СУККОТ

01.10.2020

  

       Створити святковий настрій для всіх, спробували малюки перших класів КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО. На уроці образотворчого мистецтва разом із учителем Ларисою Повх вони створювали малюнки присвячені єврейському святу Суукот (свято шалашів), яке наближається. Малюки використовували воскову крейду та акварельні фарби, при допомозі яких створили ефект зоряного неба над шалашем та святкового феєрверку у місті.

  

 


ДЕНЬ ЮНОГО НАТУРАЛІСТА

01.10.2020

    З метою активізації роботи з учнівською молоддю щодо формування у неї екологічної культури, залучення її до практичної природоохоронної роботи, підвищення ефективності навчально-дослідної роботи юннатів та задоволення потреб у професійному самовизначенні й творчій самореалізації, у КЗ «НВК «КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов – ДНЗ» КМР ДО  пройшла Всеукраїнська акція «День юного натураліста».

  

      Земля – колиска людства. Вона носить на собі океани, хмари та їхні тіні, розкривається джерелами, пускає в небеса птахів, вбирає в себе всі сніги й дощі, дає всьому життя. Наше спільне щастя – жити на планеті Земля, у цьому дивосвіті природи, спілкуватися з нею. Її краса не може не бентежити душу. Учні закладу  збентежені  проблемами планети та піклуються про навколишнє середовище. Старшокласники 10-11 класів створили яскраві  буклети присвячені  захисту природи та навколишнього середовища. Школярі закладу з упевненістю в сьогоденні та сподіваннями й надіями на краще завтра дивляться в майбутнє.

  


НА ЗУСТРІЧ СВЯТУ

01.10.2020

В КЗ «НВК КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО проходять заходи до єврейських свят. Школярі завжди приймають активну участь у заходах. Готуючись до єврейського свята «Суккот» (свято шалашів), малюки 1Б класу разом із своїм класним керівником Анастасією Золотухіною  виготовили два макета сукки, які представлять на шкільній виставці поробок. Напрочуд, робота дуже гарна, якщо враховувати, що це перший макет такого рівня і свято, яке відбудеться у колі школи, для малюків буде проходити вперше. Молодці!

  

  

  


ЗА НАС НІХТО ПЛАНЕТУ НЕ ВРЯТУЄ !

 


СВЯТО РОШ - А- ШАНА ЗУСТРІЛИ УЧНІ НВК

18.09.2020

          До єврейського свята Нового року – Рош а-Шана – учні КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» готувались заздалегідь. Кожен клас зробив свій внесок в атмосферу радості і торжества, яке пройшло на передодні свята. Школярі  1-5 класів добре попрацювали над оформленням листівок- привітань, якими  змогли привітати всіх, кого забажали, адже поштова скринька працювала  цілий день. Учні молодших класів стали учасниками у створенні святкових композицій «Каруселька», вони виготовляли символічну  карусель, яку прикрашали атрибутами свята з побажаннями.  Учні 6-11 класів готували електронні привітання для всіх з QR-кодом, який можна було відсканувати та одержати побажання. Семикласники для малюків початкової школи в цей день провели цікаві бесіди, показали відео про святкування Рош - а –Шана, та допомагали скласти деталі заготовок для «каруселі». Свято пройшло весело, як того вимагає традиція та солодко, адже в класах, за вимогою санітарних норм, діти змогли скоштувати яблука з медом та гранатом.

  

           В ці дні традиційно рабин школи Леві Зеліксон трубить в шофар та бажає всім солодкого і доброго року, із вдалим записом  в книгу життя, та  нагадує про історію та традиції свята: звідки ведеться єврейське літочислення, чому на стіл в Рош а-Шана прийнято подавати рибу, що символізують мед і яблука.    Свято закінчилося, а галас і веселощі ще довго панували в класах, адже як ведеться – рік повинен бути радісним, веселим та солодким!

  


НАБОРИ ДЛЯ ПЕРШОКЛАСНИКІВ З БАГАТОДІТНИХ СІМЕЙ

16.09.2020

         З нагоди початку навчального року для першокласників з багатодітних родин Відділом освіти виконкому Центрально-міської у місті ради було організовано акцію «До школи – з радістю!» Школярам КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО подарували  набори першокласника.

        Малюки з багатодітної родини 1-Б класу Ілона Островська і Ганна Степанова одержала необхідні канцелярські приладдя, пенал, олівці, ручки, фломастери, зошити, лінійки, гумки, кольоровий папір, їх також привітали  із початком шкільного життя, побажали всім здоров’я, миру .


ВЕСЕЛІ СТАРТИ

11.09.2020

      Другий тиждень навчання,  присвячений Дню спорту в Україні у рамках Європейського тижня спорту, в  КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО пройшов під гаслом  #BeActive. Упродовж тижня, у зв’язку з адаптивним карантином, за окремим графіком, на уроках фізичної культури, проводилися «Веселі старти» для учнів 5-11 класів. Вчитель фізичної культури Станіслав Сульжук відмітив: «Заняття спортом – це не лише розвиток сили, витривалості, швидкості та гнучкості, а й виховання, в першу чергу патріотизму, мужності, цілеспрямованості, впевненості у своїх силах, формування характеру, тож нехай ці змагання стануть демонстрацією високої майстерності, краси поєдинків та сили духу».

  

      Діти мали нагоду позмагатися у різноманітних спортивних конкурсах, естафетах і силових вправах. А також продемонстрували свою спритність, силу, та весело і з користю для здоров’я провели час.  Веселі старти пройшли з  веселим  позитивним настроєм.

  


УРОКИ ПІД ВІДКРИТИМ НЕБОМ

09.09.2020

      Цього річ  для того, щоб учні  могли здобувати освіту у звичному режимі, у Міністерстві освіти і науки розробили рекомендації проведення освітнього процесу в умовах пандемії Covid-19. Зокрема, фахівці МОН радять проводити заняття на відкритому повітрі, встановити гнучкий графік занять для різних категорій учнів та, по можливості, відкрити кілька ходів. Отож в умовах адаптивного карантину в КЗ «НВК «КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО в новому навчальному році за рекомендацією МОН вчителі проводяться  уроки на свіжому повітрі. З першого дня  заклад  дотримується рекомендацій і кожен день  уроки проходять просто неба по зонам.

  

        Ще свого часу Василь Сухомлинський заохочував педагогів проводити уроки на природі, адже це, на його думку, не лише сприяє всебічному розвитку дитини, але й розвиває спостережливість, формує науковий світогляд, виховує любов до всього живого і, власне, до самого життя.  А сьогодні це стало необхідністю та потребою  для запобігання захворювання.

  

        Вчителі закладу створюють сприятливі умови освітнього середовища для проведення занять зонально  на свіжому повітрі, а особливо з предметів природознавства, фізичної культури, образотворчого мистецтва, англійської мови, історії та ін.. Це позитивно впливає на розвиток учнів, занурює їх у світ природи, викликає  зацікавленість до вивчення дисциплін, виховує любов до рідного краю, а також спонукає до розв’язання екологічних проблем регіону. Сьогодні освітній процес у нестандартних умовах допомагає дітям долати негативні емоції та знімає рамки умовностей. Невимушена атмосфера уроку дозволяє учням відчувати впевненість у собі і своїх силах.

  

        Усе це розкриває в  кожній дитині внутрішній потенціал, спонукає до творчості і сприяє дружнім відносинам в класі.

  


 

ВІДЗНАЧИЛИ СВІЙ ПЕРШИЙ ДЗВОНИК ПО-НОВОМУ

02.09.2020   

  

      Промайнуло веселе літо і настала осінь — пора навчання. Діти йдуть до школи, щоб знову сісти за шкільні парти і здобувати знання, але День знань школярі в цьому році зустрінуть по-різному. Цей день є найяскравішим спогадом та найвеличнішою подією для учнів 1 класу. Адже саме вони розпочинають довгу дорогу стежкою знань. Тому перше вересня та День знань пройшло в КЗ «НВК « КСШ І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов - ДНЗ» КМР ДО в цьому навчальному році по-новому, незвичайному форматі, креативно та весело щоб його можна було запам’ятати надовго. Вітальні слова, знайомство зі школою, виступи малюків та старшокласників - так для учнів перших, дев’ятих та одинадцятого класів пройшло свято першого дзвоника у актовій залі НВК. Під час заходу лунали вірші з вуст першокласників та слова від їх наставників.

    Перше слово привітання було надано головному равину міста Кривий Ріг – Едері Лірону та директору НВК Наталії Костенко. Директорка вручила грамоти старшокласникам та посвідчення першокласників. Батьки та учні переглянули відео від випускників. Гучно пролунав для першокласників і перший дзвоник, який урочисто сповістив про початок нового 2020-2021 навчального року. На урочистій частині дозволили бути присутніми батькам, але з дотриманням дистанції та в масках.

  

      Цього річ навчальні заклади самостійно визначають час та формат урочистостей із нагоди свята Першого дзвоника. У зв`язку з карантином для інших членів шкільної родини закладу свято проходило в класах та на території школи і  було розмежоване у часі. Було відкрито всі можливі входи до школи, щоб різні класи окремо заходили до школи. В закладі пройшов перший урок, присвячений Дню знань. Після тривалої розлуки, а у 2020-му вона склала не три літніх місяці, а понад п’ять, однокласники нарешті зустрілися у стінах своїх шкіл, а не в онлайн-режимі, тож активно ділились враженнями від пережитого. Учні сіли за свої парти і навіть провели свої перші уроки – патріотичний і здоров’я. «Родзинкою» дійства став загальношкільний квест. Різні форми завдань, різні локації, спортивні змагання, були цікавими та оригінальними. Свято для кожного в цей день було, але воно в інших форматах і було розмежоване. Для дітей були запрошені аніматори, які руханками розважали школярів.

  

  

      Директор закладу Наталія Дмитрівна повідомила: «НВК всім забезпечений і у нас усе є: санітайзери, диспенсери, паперові рушники, рідке мило, сушилки для рук, дезінфікуючі розчини. Тому ми розпочинаємо роботу і я щиро вітаю всіх із традиційним вересневим святом першого дзвоника – Днем знань, який відкриває світ пізнання та сходження до одвічних життєдайних джерел. Нехай цьогорічний першовересень буде сонячним, несе добрий настрій у кожну школу, кожну родину!»

  

Зі святом, дорогі друзі!


 

 ВІТАЄМО З 2020-2021 НАВЧАЛЬНИМ РОКОМ !

 

СЕРПНЕВІ НАРАДИ ТА КОНФЕРЕНЦІЇ ПРОЙШЛИ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

31.08.2020

          В канун нового навчального 2020-2021 навчального року в навчальних закладах пройшли установчі наради, он- лайн конференції, вебінари  про освітній процес сьогодення. В КЗ « НВК « КСШ – І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов- ДНЗ» КМР ДО пройшла педагогічна нарада. З аналізом роботи закладу освіти за 2019/2020 навчальний рік
виступила директорка Наталія Костенко. 

      Було проаналізовано основні досягнення НВК за минулий рік та акцентовано увагу на питаннях, які потребують подальшого розв’язання в нових умовах. Під час виступу було обговорено виклики сьогодення і визначено завдання на новий навчальний рік. Наталія Дмитрівна познайомила з організацією роботи закладу у 2020/2021 навчальному році в умовах ймовірного карантину. Директорка звернула  увагу на застосування різних методів навчання в ймовірних дистанційних або змішаних форматах, запровадженню «коригуючого навчання».  

 

         Заступник директора з навчально- виховної роботи Анна Ганець розповіла про формування стратегії розвитку закладу в умовах освітніх реалій. Вона звернула увагу на те, що всі учасники освітнього процесу рухаються у правильному напрямку, бачать недоліки, які потрібно вирішувати, не перекладаючи свою відповідальність на плечі інших, а долають їх своєю працею, терпінням, творчістю і наполегливістю.  Заступник директора з виховної роботи Юлія Долгалло провела роз’яснювальну роботу з вчителями щодо особливостей організації протиепідемічних заходів у закладах освіти у період карантину, було опрацьовано методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів.

         27 серпня 2020 року в online-режимі на платформі ZOOM відбулась  конференція вчителів предметів освітньої галузі «мистецтво » з теми «мистецтво в Новій українській школі: концептуальні проблеми та особливості викладання предметів мистецької освітньої галузі» в якій прийняла участь вчитель закладу Лариса Повх. Вона виступила з доповідь «світ мистецтва очима дітей» та представила авторську програму для учнів 1-2 класів за програмою НУШ з образотворчого мистецтва «Відкриваю світ образотворчого мистецтва». В конференції прийняла участь науковий співробітник ДНУ « Інституту модернізації освіти» Олена Гайдамака, яка є автором підручників з Мистецтва та ОТМ, професор кафедри філософії КЗВО «ДАНО»ДОР», доктор культурології, доцент Вікторія Піщанська та ін. .

       По завершенні конференції та методичної ради всім присутнім побажали міцного здоров’я, щасливої долі, терпіння та життєвої вдачі! Нових відкриттів, звершень і здобутків в освітньому просторі!