Методична скринька 2015-2016

   

ЗАСІДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ

31.05.2016р. в закладі відбулася  педагогічна рада «Аналіз навчально-виховного процесу за 2015-2016 навчальний рік». На засіданні якої колектив підвів підсумки своєї роботи за рік та спланував пріоритетні завдання та роботу на наступний 2016-2017навчальний рік. Були розглянуті питання результативності знань дітей за розділами освітніх Програм, готовності випускників   дитячого садку до шкільного навчання. Велике значення приділено питанням оздоровлення дітей у літній період, організації виховної роботи та дозвілля вихованців. 

 


ВІДКРИТЕ ЗАНЯТТЯ

18.05.2016р. в дитячому садку проходило інтегроване заняття з пріоритетом мовленнєвого розвитку у самих маленьких вихованців. Малеча відправилася у «Подорож до села бабусі Агафьї». Вони відгадували  звуки мови свійських тварин, готували обід з овочів та фруктів, були глядачами тіньового театру, розповідали про героїв казки «Курочки ряба» та танцювали разом з веселою качечкою. Батьки теж приймали участь у занятті. Разом з дітьми вони створили казкове панно за сюжетом «Курочки ряби». За свої старання батьки були нагороджені медаллю, яку для своїх матусь зробили дітлахи. 

          


ВІДКРИТЕ ЗАНЯТТЯ

17.05.2016р. відбулося відкрите заняття  з художнього розвитку  «Сяйво веселки» в середній групі 02. Діти дізналися все про це цікаве природне явище. Вони слухали музичні та літературні твори присвячені веселці, вивчали веселкові кольори, проводили досліди, щоб  її побачити.  А потім малювали веселку у техніці «акварель по мокрому листу».   

     


ТРУДОВЕ ВИХОВАННЯ ЯК ВАЖЛИВИЙ ЗАСІБ СОЦІАЛІЗАЦІЇ ДИТИНИ

    05 квітня 2016року в ДНЗ відбулося засідання педагогічної ради «Трудове виховання як важливий засіб соціалізації дитини». Основне завдання проведення педради-аналіз умов організації трудового виховання дошкільників та обговорення шляхів удосконалення роботи з цього питання. Педагогічна рада проходила в формі ділової гри «Основні складові трудової діяльності дошкільників». Вихователі активно приймали участь в  роботі педради: моделювали педагогічні ситуації та шукали ефективні методи трудового виховання дітей; складали плани проведення: бесід для чергових, колективної праці, інструктажів під час виконання доручень. Креативно працювали над колажем-презентацією з теми «Трудове виховання дошкільників». Рішення, яке прийнято  педагогічною радою, також буде сприяти активізації роботи з батьками з питання трудового виховання в сім’ї. 

 


ШКОЛА МОЛОДОГО ВИХОВАТЕЛЯ

     Продовжується робота «Школи молодого вихователя». Досвідчені колеги показують мастер-класи  для молодих вихователів. Так, 25.02.2016р. в групі 02, яку відвідують діти середнього дошкільного віку, вихователь Ляшенко Т.Д. проводила заняття з художньо-естетичного розвитку. Малодосвідчені вихователі вчилися на практиці методики проведення заняття з аплікації. Дуже цікаво було і дітям. Вони працювали, як справжні майстри, показуючи все чому вони навчилися.  А дуже гарна  паперова квітка порадувала усіх.

     


ІНТЕГРАЦІЯ ЯК ЗАСІБ РОЗВИТКУ ДИТИНИ

    17 грудня 2015 року в ДНЗ відбулося засідання педагогічної ради «Інтеграція як засіб розвитку дитини». У ході засідання були розглянуті питання: найбільш ефективних методів та прийомів, які доцільно використовувати на інтегрованих заняттях, методики підготовки до проведення інтегрованих занять.

  Педагогічна рада проводилася в інтерактивній формі. З метою розкриття процесу інтеграції зусібіч було проведено гра «Мозковий штурм». Вихователі доводили переваги та недоліки інтегрованої системи навчання з погляду вихователів та дітей; креативно замислювалися  над змістом поняття «інтеграція», пробуючи свої сили в написанні синквейна та складанні асоціаційного ряду. В рамках підготовчої роботи до педради, було проведено відкрите інтегроване заняття з пріоритетом розвитку мовлення для дітей старшого дошкільного віку «Подорож казкою»(вихователь Башегурова М.О.). Дискусію серед присутніх викликало обговорення заняття, його методичний   аналіз.

     На педагогічній раді прийнято рішення, яке допомагає   використовувати інтеграцію як засіб системного розвитку дитини.

 


РАЙОННЕ МЕТОДИЧНЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПСИХОЛОГІВ ДНЗ

     21.10.2015 на базі дитячого саду проходило районне методичне об'єднання психологів ДНЗ. На засіданні якого обговорювались питання психологічного супроводу навчально-виховного процесу; організації роботи над обласним науково-методичним проектом "Освітні стратегії соціалізації особистості громадського суспільства".


ТРЕНІНГ ДЛЯ ВИХОВАТЕЛІВ

     22.10.2015 відбувся тренінг "Удосконалюємо дикцію та техніку мовлення" для вихователів дитячого садку. Тематика тренінгу вибрано не випадково. Дикція має важливе значення як елемент техніки мови вихователя. Узявши участь у тренінгу вихователі мали змогу повправлятися у виконанні вправ на вдосконалення читкої та красивої вимови.