Бренд міста

З 2011 року в Кривому Розі втілюється в життя проект міжнародної технічної допомоги «Місцевий економічний розвиток міст України», що виконується Федерацією канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Уряду Канади (www.mled.org.ua). 

У лютому 2013 року у ході його реалізації була підписана угода про впровадження демонстраційного проекту «Маркетингова стратегія міста Кривого Рогу та інструменти її впровадження». 

Основна мета – розробка та запровадження інструментів формування позитивної інвестиційної привабливості міста. Найважливіша частина роботи – створення бренду міста. Вдалий брендінг допомагає яскравіше продемонструвати переваги саме даної території, дозволяє вдало конкурувати за інвестиції, фахові, економічні, культурні, туристичні потоки й спрацьовує на підняття позитивного іміджу міста. 


На сьогодні власні бренди мають такі міста як Дніпропетровськ, Донецьк, Харків, Київ, Львів, Одеса та ін. 

Розробка бренду проходила у 3 етапи. Враховувалися такі фактори як оцінка міста у національних та закордонних ЗМІ, думка самих криворіжців, представників органів місцевого самоврядування, депутатів міської та районних рад, представників різних політичних партій, підприємців, керівників промислових підприємств та фахівців з залучення інвестицій. 

У результаті, обрано 6 найбільш перспективних макетів логотипів міста. Переможцем став варіант із зображенням рогу, як символу добробуту і достатку. 

До трійки кращих слоганів увійшли: «Місто, довжиною в життя», «Відстань, яка об’єднує», «Коли є чим пишатися». 

Найбільшу кількість схвальних оцінок отримав варіант «Місто, довжиною в життя». 

20 вересня на засіданні комітету з управління впровадженням Стратегічного плану розвитку міста Кривого Рогу до 2015 року міський голова Юрій Вілкул презентував бренд міста Кривого Рогу

«У сучасному суспільстві бренд потрібен кожному місту, яке стрімко розвивається. Це його своєрідна розширена концепція іміджу, на формування якого впливають самі мешканці, історичне минуле, розвиток інфраструктури», - сказав міський голова. 

Бренд Кривого Рогу високо оцінили бренд-менеджери канадських міст Ріджайна та Лондону. Також, фахівці з Канади визнали успішною роботу команди, яка працювала над його створенням.